Hraní na vojáčky, policajty a zloděje nebo třeba indiány; to je náplň dětských her snad od doby, co je svět světem. K tomu, aby měla hra opravdu „grády“, jsou však třeba zbraně. Svět dětských pistolek je naštěstí velmi rozmanitý a je z čeho vybírat! Máme pro vás tipy na hračky pro kluky, kteří rádi střílí.

Pistolky pro kovboje i vesmírné průzkumníky

Ať se děti vydávají na divoký západ, nebo nepřátelskou cizí planetu, musí se řádně vyzbrojit. Výběr pistolky pro děti proto není jen tak a je třeba jej promyslet. Šerif potýkající se s bandity a nepřátelskými indiány nemůže svůj úřad zastávat se samopalem a pro výsadek na opuštěné vesmírné stanici, kde číhá nebezpečí na každém kroku, bude pirátská bambitka také krajně nevhodná.

Naštěstí nebude problém nalézt dětské zbraně pro každou situaci. Každé dobré hračkářství má v nabídce pistolky odpovídající reálným předlohám i ty, při jejichž návrhu se designéři u zdi rozhodně nedrželi.

Někdy je samozřejmě třeba pořídit zbraní více, vyrazit do prérie s jediným koltem může být nebezpečné. I tak je ale třeba držet se role a ke koltu pořídit třeba kovbojskou opakovací pušku.

TIP: Klukovské hry nemusí spočívat jen ve střílení a mezi tipy na hračky pro kluky by neměla chybět ani oblíbená auta. Pro menší kluky se budou hodit reálná autíčka na ovládání. Proto vám poradíme, jak vybrat autodráhu. Větším klukům se jistě zalíbí volanty na hraní automobilových her – zjistěte, jaké jsou nejlepší volanty k PC.

Bude se střílet opravdu, nebo jenom jako?

Dalším důležitým parametrem při výběru dětských pistolek bude to, zda chceme, aby zbraň skutečně něco střílela, anebo bude stačit, když se pistolka projeví zvukovými, případně světelnými efekty. I v tomto případě máme široké možnosti volby.

Dětské pistolky mohou střílet pěnové projektily, kuličky, vodu anebo třeba náboje s přísavkami. Spolehlivý prodejce přitom bude samozřejmě dbát na bezpečnost a nabízet pouze hračky, které nejsou vůbec nebezpečné a splňují všechny normy.

Alternativou jsou pistolky, které sice nic nestřílí, ale zábavy si s nimi lze užit také spousty. Zvuk připomínající střelbu může být vytvářen buď mechanicky, např. pomocí setrvačníku, anebo se o to stará elektronický prvek. Je zřejmé, že v tom druhém případě budou nedílnou součástí pistolky i baterie, které bude třeba měnit. Jak často, to záleží na aktivitě malého pistolníka. Na druhou stranu mohou v takovém případě „střelbu“ doprovázet i světelné efekty.

Speciální kategorii potom tvoří pistolky, které „střílí“ infračervené paprsky. Ty je terč umístěný na vestě schopen detekovat a oznámit tak zásah. S takovým vybavením má potom přestřelka skvělou atmosféru.

TIP: Snad každé dítě dnes touží po LEGO stavebnicích. Jak se ale v tom množství vyznat? Jednoduše: Přečtěte si náš návod, jak vybrat LEGO.

S doplňky je hra ještě lepší!

Stejně jako ve skutečnosti, pistolka je sice nejdůležitější část výbavy, ale bez dalšího příslušenství to není ono. K vlastní pistolce se tak vyplatí dokoupit terče, pouzdra, masky, kostýmy a samozřejmě náhradní náboje, pokud je pistolka má.

Malý policista jistě ocení, když bude mít kromě pistolky i plastová želízka, stejně jako malý zálesák kromě koltu využije i gumový nůž. Dětské fantazii se meze nekladou, proč jí ale nepodpořit tím, že dětem dáme do rukou hračky, se kterými budou jejich hry ještě zábavnější.

Inspirujte se i dalšími nápady – máme pro vás mnohé tipy na dárky pro děti.