Herní konzole se staly hitem. Už v dobách dávno minulých děti hrály GameBoye, nyní jsou ale přenosné herní konzole na mnohem vyšší úrovni. Dokáží poskytovat super grafiku a hodiny a hodiny jedinečné zábavy! Vybírat navíc můžete z jednoduchých konzolí ale také z těch, které jsou velmi blízké klasickým herním konzolím. Podívejte se společně s námi na herní konzole do ruky pro děti.

Jakou herní konzoli pro děti

Odpovědět na otázku, jakou herní konzoli pro děti může být dost ošemetné. Vždy totiž záleží na tom, jak velké děti máte. Na trhu existují vyloženě dětské herní konzole, které jsou svým zpracováním velmi jednoduché a jsou tak vhodné pro velmi malé děti. Pak ale existují konzole, které jsou dražší a mnohem lépe vybavené. To se pak samozřejmě odráží také na ceně. Herní konzole pro děti tak musíte vybírat s ohledem na jejich věk i s ohledem na peníze, které jste ochotni do konzole investovat.

Pro velmi malé děti jsou vhodné konzole, které nabídnou hry a příběhy jejich oblíbených hrdinů. Tyto herní konzole pro děti do ruky jsou jednoduché, cenově dostupné a menší děti snadno pochopitelné. Mechanika her není složitá, a proto dokáže děti zabavit na dlouhé hodiny.

Herní konzole pro malé děti

Herní konzole pro malé děti se zpravidla vyznačují tím, že nemají mechaniku. To znamená, že není možné ani nutné do konzole vkládat fyzický disk nebo jiné médium, na kterém by hra byla. Všechny hry jsou totiž obsažené v paměti, která se nachází uvnitř konzole. Absence mechaniky přináší výhodu v podobě nižší ceny, má ale také nevýhodu. Do konzole zkrátka nedostanete jiné hry, než které jsou připraveny z výroby. To je rozdíl například od počítačů. Na stranu druhou, u počítačů musíte řešit, jak vybrat myš, klávesnici, monitor nebo nejlepší volanty k PC, pokud chtějí děti hrát závodní hry.

Pro opravdu malé děti jsou ale takové konzole ideální. Vyberte jim proto konzoli s oblíbeným hrdinou a uvidíte, jakou radost z konzole budou mít. Jakmile děti povyrostou, můžete jim pořídit dražší konzoli, která již nabídne více možností her a dalších vymožeností.

Konzole mají využití na cestách

Konzole s předinstalovanými hrami mají velkou výhodu v případě, kdy potřebujete zabavit děti na delších cestách. Hry mají různé úrovně obtížností a nabízí také různé mechaniky. Děti se tak na cestách zabaví díky širokému výběru předinstalovaných her.

Ovládání konzolí je jednoduché, takže jsou takové konzole vhodné i pro menší děti. Nespornou výhodou je také jejich hmotnost. Přenosné konzole jsou vyráběny právě s ohledem na to, aby byly co nejkompaktnější a vy je tak mohli brát všude s sebou.

Konzole pro větší děti

V minulosti na trhu příliš konzolí do ruky neexistovalo. To se ale postupem času samozřejmě změnilo a dnes můžete koupit také konzole, které vypadají jako dřívější PSP. Tyto konzole nabídnou mix skvělých her, které si děti maximálně užijí.

Pokud máte děti větší a přemýšlíte, jakou konzoli jim vybrat, pak můžete jednoznačně zvolit konzole Nintendo nebo PlayStation. Nintendo Switch je plnohodnotná herní konzole, která nabídne bohatou konektivitu i zajímavou nabídku her. PlayStation Portal zase umožní hrát hry, které jsou určené pro PlayStaton 5 kdekoli, kde bude stabilní připojení na internet.

Konzole nebo mobil

Dnešní hry na mobilní telefon dosahují neuvěřitelných kvalit. Do telefonu můžete nainstalovat různé hry, které děti zabaví. Konzole je ale obecně výhodnější. Zaprvé máte jistotu, že vám dítě nedopatřením telefon nerozbije. Herní konzoli si navíc dítě může dát například do svého baťůžku, takže bude vždy připravena do akce!

Pokud máte menší děti, herní konzole pro malé děti jistě udělají perfektní službu a obrovskou radost. Navíc si tím zajistíte, že budete mít na dlouhých cestách nebo při čekání u lékaře jistotu, že děti zabavíte bez zbytečného křiku nebo slziček.