Solární nabíječka se dokonale hodí vždy, když se chystáte vycestovat někam do přírody a zároveň chcete nabíjet všechny elektronické hračky, jako jsou mobily nebo třeba notebooky. Cestovní solární nabíječky se ale mohou hodit také v případě, kdy hodně cestujete a potřebujete něco, co snadno složíte do kufru nebo třeba batohu.

Na co si dát u solární nabíječky pozor

Před tím, než se rozhodnete si solární nabíječku pořídit, měli byste vědět, jaká zařízení budete nabíjet. Zpravidla se jedná o telefony, chytré hodinky nebo třeba sluchátka. Je proto dobré vědět, jakou kapacitu baterie tato zařízení mají, abyste si podle toho vybrali dostatečně silnou solární nabíječku.

Jestliže budete solární nabíječku hodně využívat v terénu, pak byste měli v každém případě zvážit její hmotnost. Nebude se vám chtít vláčet s nabíječkou, která má deset a více kilogramů. Dost často mají tyto typy nabíječek integrované baterie, které se při slunečním svitu nabijí a v noci z nich pak čerpají energii pro vaše elektronické vybavení.

Cestovní solární nabíječka

Cestovní solární nabíječky jsou vyvíjeny s cílem maximální úspory místa i hmotnosti. Často je jednoduše složíte do skvěle mobilního tvaru, který přenesete v batohu, v kabelce ale klidně i v tašce na notebook.

V rámci cestovních nabíječek se také nemusíte potýkat s výraznou hmotností. I na ni je kladený maximální důraz. Díky tomu se z cestovní solární nabíječky může stát také ideální pomocník v případě, kdy se budete přepravovat letadle. Nezabere totiž příliš místa a zároveň vám nespolkne celou povolenou hmotnost.

Myslete také na výkon, který cestovní solární nabíječka poskytuje. Ten vybírejte s ohledem na to, jakou elektroniku budete nabíjet. Na mobil nebo chytré hodinky hravě postačí 20W modely. Pokud ale chcete na cestách nabíjet také notebook, rozhodně byste měli zvážit pořízení vyšších řad, které zvládne nabíjení o vyšším výkonu.

Outdoor solární nabíječka

Outdoorové solární nabíječky se budou hodit každému milovníkovi dobrodružství! Tyto solární nabíječky jsou vyvíjeny s ohledem na maximální komfort používání, ale také na to, aby vydržely některé vrtochy počasí. Outdoorové nabíječky bývají často odolné proti prachu a vodě, takže se nemusíte bát vzít si je s sebou do přírody.

Některé typy outdoorových nabíječek jsou zabudovány do batohu. Velmi snadno se tak přenáší. Do batohu si zabalíte vše důležité, ať už se jedná o vybavení na túru nebo samotnou elektroniku. V batozích pak také objevíte nejrůznější přihrádky, kam si můžete uschovat také cennosti.

Při výběru pamatujte na to, kolik zařízení budete potřebovat nabíjet. Podle toho zvolte také počet USB portů, případně jejich typ. Pamatujte také na to, že zpravidla nebudete na výletě sami, tak možná připočtěte jeden USB port navíc pro kamarády nebo rodinu. Uvidíte, že se bude hodit!

Co vše vzít v potaz

Solární nabíječka je skvělá věc, aby ale sloužila tak, jak vy potřebujete, musíte tomu uzpůsobit všechny parametry. Vyberte tak dostatečný počet USB portů, pro více energie a využitelnost i v horších slunečních podmínkách volte modely s integrovanou baterií.

K některých solárním nabíječkám lze dokoupit také speciální powerbanky. Tu jednoduše napojíte na solární energii a slunce powerbanku nabije. Z ní pak čerpáte energii pro dobití vašich přístrojů. Tyto powerbanky ale mohou být poměrně těžké a robustní, proto je téma jak vybrat powerbanku pro solární nabíječky velmi důležité a zaslouží si vaši pozornost.

Solární nabíječky se ale mohou hodit také pro ty z vás, kteří plánují dobrodružství v karavanech nebo například vlastní chatu. Tyto modely jsou větší, zvládnou nabíjet více zařízení najednou a disponují skvělou účinností. Pokud tak například na chatě nemáte přívod elektrické energie, tyto alternativy se vám mohou hodit.