V porovnání s předchozí verzí Mi Band 4 je nová verze o něco větší – má necelé 3 cm, díky čemuž je dostatečný prostor pro zobrazení většího množství informací. Ty jsou zároveň vyobrazeny jasněji, což je skvělá zpráva pro ty, kterým u předchozích verzí vadilo, že na slunci nebylo na displeji téměř nic vidět. Co ještě umí nová verze náramku Xiaomi Mi Band 5?

Vzhled a nabíjení

Patříte-li k těm, kterým jde také o pěkný vzhled, nově vás potěší několik barevných variant. Novinkou oproti předchozím verzím je i způsob nabíjení. Zařízení už není potřeba složitě vyndávat z řemínku, ale jednoduše k němu připnete magnetickou nabíječku ze zadní strany. Na 100 % nabijete do 2 hodin. Nabitá baterie pak vydrží zhruba 14 dní.

Vzhled si můžete prohlédnout v následujícím oficiálním videu náramku Xiomi Mi Band 5. 

Fitness a další funkce

Xaomi Mi Band 5 má nově několik sportovních funkcí navíc jako jsou indoor cyklistika, veslování, skákání přes švihadlo, trenažér, jóga nebo rozpoznávání 5 plaveckých stylů. Kromě 11 fitness režimů se ženám může hodit i nová funkce sledování menstruačního cyklu. Náramek také nabídne skóre PAI (Personal Activity Intelligence), které vám pomůže kontextualizovat, jak fyzické aktivity přispívají k vaší kondici. Pro efektivnější sledování spánku bude Mi Band 5 hlásit, kromě hlubokého a lehkého spánku, i REM spánek. Veškeré měření je vylepšené a přesnější. Zařízení dále přichází s vestavěným barometrem pro měření atmosférického tlaku.

xiaomi mi band 5

Vylepšená aplikace

Pokud jste u dosavadních verzí nebyli spokojeni s mobilní aplikací k náramku, i tady je vylepšení. Otázkou zůstává, jestli bude i v jiné než čínské verzi. Obsahuje tutoriály, je přehlednější a nabízí více jak 100 dostupných vzhledů displeje. Náramek nově lze také použít jako tlačítko dálkové závěrky pro fotografování na dálku z telefonu nebo tabletu.

Některé recenze uvádějí, že nový náramek od Xiaomi bude podporovat platby a hlasového asistenta – ano, to je pravda, ale platí to (alespoň prozatím) pouze pro Čínu.

Komu je Xiaomi Mi Band 5 určený?

Jestli toužíte po fitness náramku, ale nechcete za něj utratit spoustu peněz, je nová verze náramku Mi Band 5 skvělým řešením. Díky své velikosti ho na ruce téměř necítíte, nemusíte se o něj nijak extra starat, protože baterie vydrží dlouho nabitá. Sportovní náramek seženete do 1 500 Kč a může vás tak doprovázet ve dne i v noci, při chůzi nebo sportu.

 

Nejlevněji aktuálně na AliExpress. Rozbalené zboží, a tudíž levnější, můžete občas najít na Alza.cz. S dopravou zdarma náramek nabízí Smarty.cz.