Novinka na trhu, druhá edice telefonu iPhone SE. Pro koho je telefon určen? Z jakého konceptu vychází? Proč je to nejlepší telefon poměr cena / výkon z hlediska všech telefonů aktuálně dostupných na trhu?

JAK VZNIKÁ IPHONE SE 2

IPhone SE 2, tedy druhá edice, vychází z jednoduchého konceptu, který uplatnili i na první verzi. V Applu použijí design telefonu, který už existuje, jeho funkčnost je prověřená, ba dokonce vylepšená, a vloží do něj nové komponenty. V případě iPhonu SE 2 se jedná o design iPhonu 8 a komponenty iPhonu 11.

Vyspělé komponenty

Čip A13 Bionic najdete jak v iPhonu 11, tak v 11 Pro. Díky tomu bude dalších 5 let možné aktualizovat verze iOS a nejnovější bezpečností prvky. To znamená, že budete mít 5 let perfektně funkční telefon. Co ještě najdete v novém SE?

Má Smart HDR, které zvládá vylepšené zpracování fotografií. Jednoduše řečeno, rozpozná, co má na fotografii zesvětlit, ztmavit, vyostřit apod. Také můžete natáčet videa ve špičkovém 4K rozlišení. Telefon si snadno nabijete bezdrátově. K dispozici máte 2 sim karty, klasickou a e-sim, což je opět nová technologie. Telefon také disponuje wifi 6 a LCD displejem.

Různé barvy, různé modely

Iphone SE 2 pořídíte ve třech barvách – červené, bílé a černé. Vybírat můžete také z 64 GB, 128 GB nebo 256 GB paměti. Obvykle si v pohodě vystačíte s 64GB pamětí, protože iPhone si můžete jednoduše zálohovat na iCloud.

Rosefield Br??ar? JPABR-J044

2 000 Kč ročně

Obecně se uvádí, že iOS (operační systém iPhonů) funguje bezproblémově po mnoho let, na rozdíl třeba od Androidu, který se obvykle za rok začne znatelně zpomalovat. Nový iPhone SE 2 koupíte do 13 000 Kč. Za 5 let ho můžete prodat za 3 000 Kč, což ve výsledku znamená, že vás telefon bude stát 2 000 Kč ročně – který jiný tohle dokáže?

iphone-SE-2

Komu je iPhone SE 2 určen

Těm, kteří nepotřebují top produkty na trhu, ale chtějí kvalitní telefon, který jim vydrží roky a nepotřebují mít na telefonu 3 kamery. Těm, kteří chtějí mít opravdu výhodný poměr kvalita/výkon. Uplatní ho tak třeba rodiče, kteří chtějí být v kontaktu se svými dětmi nebo vnoučaty, prohlédnout si hezké fotky, spojit se přes videohovor a případně používat několik dalších aplikací. Ti, kteří potřebují telefon, který dlouho vydrží a nákladově se vyplatí, tudíž třeba drobným podnikatelům nebo firmám pro své zaměstnance. A na závěr se bude hodit i těm, kteří chtějí přejít z Androidu na iOS, ale nechtěli dávat velké sumy za jeho koupi.

Obchod Smarty.cz aktuálně nabízí k telefonu dárek v hodnotě 1 668 Kč (Apple TV Plus předplatné na 1 rok ZDARMA). K tomu i dopravu zdarma. Máte-li doma starý telefon, vykoupí ho od vás a ještě dostanete bonus 1 000 Kč na nákup nového telefonu. Třeba právě iPhonu SE 2020. 

Porovnat ceny na Heuréce: