První náušnice pro miminka se doporučují nejdříve od třetího měsíce věku, kdy už imunitní systém dítěte a přirozená kožní bariéra začínají vyzrávat. Dříve se běžně ucho propichovalo, dnes se v praxi setkáváme spíše s nastřelením náušnic. V čem je rozdíl? Co to obnáší? A jak vybrat první náušnice pro miminko?

Propíchnutí oušek

Propíchnutí je prováděno dutou jehlou, do které se vloží náušnice. Ta se nasadí tahem jehly z lalůčku pryč po propíchnutí. Jehla je trochu větší než samotná náušnice, proto dochází k lehkému krvácení. Obvykle u pediatra nebo v salónu doporučí, čím ouška po aplikaci ošetřovat. Běžně se používá třeba Framykoin nebo i výluh z heřmánku. Vždy se raději zeptejte přímo člověka, který propichování provádí.

Nastřelování prvních náušnic

Je rychlý proces, ke kterému se využívá přístroj k tomu určený a nastřelovací náušnice pro miminka z lékařského plastu, který je bezpečný a neobsahuje nikl. Právě nikl může občas způsobit alergickou reakci. Je obsažen v různých poměrech ve všech kovech. Nastřelení je rychlé a téměř bezbolestné. Dírka poté nekrvácí, což je velká výhoda oproti propíchnutí. Během aplikace nastřelovacích náušnic se miminku drží ručičky a znehybňuje hlavička, což v něm běžně vyvolává pláč. Nové ozdoby se pak v uchu nechávají 6, maximálně 20 týdnů. Poté je nahraďte klasickými náušnicemi pro děti. 

nausnice-pro-miminko

Jak vybrat první náušnice pro miminko?

Jako první náušnice pro novorozence pediatři doporučují zlato. Dnes už se však nemusíte zaměřovat pouze na klasické žluté zlato. Když se rozhlédnete kolem sebe, všimnete si, že maminky v dnešní době kupují pro miminka náušnice z bílého zlata. Velmi jemným dojmem pak působí i šperky ze zlata růžového.

Inspirace na závěr

Na závěr pro vás máme trochu inspirace, jak by mohly náušnice pro holčičku vypadat. Vybrali jsme pár kousků z českých ateliérů. Hojně vyhledávané jsou náušničky řady Cutie Jewellery, vyráběné v Česku firmou Zodiax. V redakci jsme se však shodli, že nás opravdu zaujal krásný vzhled o něco luxusnějších náušniček z ateliéru Klenota v Praze. Po kliknutí na obrázek se vám u některých náušnic zobrazí další barevné varianty.

Náušnice Cutie Jewellery

Cutie-Jewellery-nausnice-pro-miminka-z-bilého-zlata
Cutie-Jewellery-nausnice-pro-miminka-z-bilého-zlata
Cutie-Jewellery-nausnice-pro-miminka-z-bilého-zlata
Cutie-Jewellery-nausnice-pro-miminka-z-bilého-zlata

Náušnice z ateliéru Klenota

detske-nausnice-ruzove-zlato
nausnice-pro-miminka-z-bilého-zlata
detske-nausnice-zlato
detske-nausnice-ruzove-zlato-motylci