Výchova je nikdy nekončící proces. V rámci dětství se toho naučíme nejvíce, spoustu nových návyků a základů správného chování, ale to není vše. Dále během dospělosti je možné dovychovat se v mnohých oblastech života a získané vědomosti poté přenášíme na naše děti. Co je to portál Dovychovat, jak funguje, a co všechno nabízí pro rodiče a všechny další, kteří chtějí dělat něco sami se sebou?

Správná výchova je důležitá

Už jste někdy zažili ten pocit, že ztrácíte pevnou půdu pod nohama? Už vás někdy bolela záda? Nebo jste se cítili špatně po psychické stránce? Chyběla vám motivace třeba k učení se cizímu jazyku? Řešení často spočívá v objevení těch správných informací. Naučte se pracovat s výchovnými metodami a dovychovejte sami sebe a později i své dítě.

Portál Dovychovat učí, jak mít v životě mnohem více radosti, a to tak, že změníte svůj přístup a uvažování. Důležitý je celkový přístup, který je zaměřený na dílčí stránky dohromady. A zda to vskutku funguje, dokáže nejlépe vypovědět kladná zkušenost těch, kteří už portál vyzkoušeli.

Vyhněte se chybám, které už dělali vaši rodiče

Projekt Dovychovat vznikl za účelem odstranit následky nevhodné, nedostatečné či přímo nesprávné výchovy. Jak už název projektu napovídá, cílem je dovychovat se. Důvodů, proč se do toho pustit je hned několik. V první řadě načerpáte novou inspiraci, dozvíte se plno zajímavostí a s lehkou pomocí si vytvoříte lepší život pro sebe i své okolí. Díky informacím z praxe a získaným zkušenostem se vyhnete zbytečným chybám, čímž ulehčíte život sobě i svému dítěti.

Je výchova chlapečků a holčiček stejná?

Zajímavé je například vnímání rozdílů ve výchově chlapečků a holčiček. Je potřeba pracovat s lehce jinými přístupy a všímat si podstatných odlišností. Ale nebojte, nejste na to sami. K dispozici vám jsou srozumitelné video lekce. Materiál zpracovaný do podoby videí je další výhodou, protože se můžete vzdělávat klidně i s pomocí mobilního telefonu naprosto kdekoliv.

A když si stále nebudete vědět rady, najdete na portálu také on-line poradnu. Můžete se stát součástí Klubu dovychovaných rodičů a vstoupit do podobně smýšlející komunity plné inspirace a nových možností. Vše zkrátka najdete na jednom místě, takže není potřeba číst hromady knih, prohledávat fóra a podobně.

Na čem jsou založené klíčové postupy?

Naučné materiály připravují odborníci se znalostmi teorie a hlavně praxe. Jde o skupinu lidí v čele s psychologem, kteří se vzájemně doplňují a dokážou pokrýt témata týkající se psychiky i fyzické kondice a správné péče o tělo. Všechny klíčové informace jsou rozděleny do jednotlivých video lekcí, které dohromady tvoří propracovaný a opravdu obsáhlý katalog.

Myšlenka portálu vznikla už v době, kdy zakladatelé působili v klinické praxi a stále dokola se setkávali s opakujícími se případy. Díky internetu a srozumitelně zpracovaným videím se otevírá možnost šířit vzdělání a osvětu ohledně výchovy dětí i dospělých mezi velké množství lidí.

I bezdětní se naučí, jak si užívat více životní radosti

Portál Dovychovat je plný materiálů s důležitými informacemi, které pomáhají v mnoha oblastech života. Dozvíte se něco nového ohledně témat týkajících se myšlení, správné péče o tělo a proniknete do tajů výživy. Naprosto ideální situací je, pokud naplno porozumíte sami sobě ještě předtím, než se pustíte do výchovy dítěte. Právě proto jsou materiály vhodné také pro bezdětné.