Hudba je pro mnoho lidí neodmyslitelnou součástí života, a tak se vyplatí zaměřit na to, v jaké podobě se dostává k našim uším. Zážitek z poslechu hudby totiž závisí nejen na tom, zda posloucháme své oblíbené interprety, ale také na kvalitě její reprodukce. Proto se dnes podíváme na nejlepší reproduktory na poslech hudby, ať už jde o reproduktory k mobilu, počítači nebo televizi, které se vyznačují vyspělým zvukovým projevem. Kromě hudby je pak samozřejmě můžete využít třeba i při sledování filmů nebo hraní her.

V článku jsme se zaměřili především na cenově dostupné reproduktory, které i přes přijatelnou cenovku dokážou naplnit očekávání většiny uživatelů. V kategoriích reproduktorů k počítači, přenosných bluetooth reproduktorů k mobilu a sloupových reproduktorů k televizi či domácímu kinu jsme vždy vybrali dva modely. U každého vybraného modelu jsou kromě základního popisu uvedeny jeho silné a slabé stránky.

Regálové reproduktory k počítači

Regálové reproduktory najdou využití zejména u počítače. Vzhledem k tomu, že počítač slouží spoustě uživatelů k poslechu hudby, sledování filmů i hraní her, musí být tyto reproduktory, respektive kompletní reprosoustavy, velmi univerzální. V našem výběru se objevují dvě soustavy, jejichž součástí je také subwoofer, který dodá zvuku další rozměr, ať už je budete využívat na cokoliv.

Reproduktory Logitech Z333 – kvalita za rozumnou cenu

nejlepsi-reproduktory-na-poslech-hudby-logitech

Sestava Logitech Z333 se po právu řadí mezi nejprodávanější reproduktory k počítači ve své kategorii. Jedná se o dva reproduktory a jeden subwoofer, který dokáže odvádět velmi dobrou práci při pouštění vaší oblíbené hudby a hraní her. I přes nízkou cenu je zvukový projev soustavy velmi dobrý a zcela dostatečný pro všechny uživatele s běžnými nároky.

L

Příznivá cena

L

Dostatečný výkon pro běžné užití (40 W)

L

Projev subwooferu

L

Kabelový ovladač

K

Neuspokojí náročnější posluchače

Reproduktory Trust GXT 628 Illuminated – osobitý styl a skvělý zvuk

nejlepsi-reproduktory-na-poslech-hudby-trust-gxt-628

Také soustava Trust 628 Illuminated je cenově velmi dostupná, jen nepatrně dražší než předchozí reproduktory Logitech. Na první pohled působí o něco vyspěleji a zaujmou svým designem, kterému dominuje podsvícení subwooferu. Kvalitou zvuku patří v rámci kategorie k absolutní špičce, a navíc dokážou hrát opravdu hlasitě, přičemž i při vyšší hlasitosti zůstává kvalita reprodukce na slušné úrovni.

L

Skvělý poměr cena/výkon

L

Schopnost hrát opravdu nahlas (výkon 120 W)

L

Kvalita zvuku

L

Stylové podsvícení subwooferu

K

Ovládání na boční straně subwooferu

K

Někomu může osvětlení vadit (zejména večer a v noci)

Když už se věnujete výběru reproduktorů k počítači, není na čase vyměnit i to hlavní? Pokud ano, podívejte se na to, jak vybrat notebook, aby dokázal uspokojit vaše nároky.

Bluetooth reproduktory k mobilu (bezdrátové)

Populární jsou v dnešní době přenosné reproduktory, které obvykle nevyžadují propojení pomocí kabelu (kromě nabíjení). Často jsou tyto reproduktory používány ve spojení s mobilním telefonem, což dohromady zajišťuje jednoduše přenosný a dostatečně hlasitý set pro přehrávání hudby kdekoliv chcete, například v přírodě nebo na dovolené.

Reproduktor JBL Go 3 – malý velikán

nejlepsi-reproduktory-na-poslech-hudby-jbl-go-3

Malý reproduktor JBL GO 3 je určen pro všechny, kterým nestačí zvuk reproduktorů jejich telefonu, ale přitom s sebou nechtějí nosit velký externí reproduktor. JBL GO 3 zkrátka můžete mít u sebe prakticky kdykoliv a kdekoliv. Díky voděodolnosti a odolností proti prachu ho můžete vzít klidně i na pláž. S výkonem 4,2 W základy sice neotřese, ale rozhodně se nemusíte bát, že se nedokáže pořádně předvést. Výdrž na jedno nabití dosahuje slušných 5 hodin.

L

Kompaktní velikost

L

Až překvapivě dobrý zvuk vzhledem k velikosti

L

Slušné basy

K

Chybí ukazatel stavu nabití

Reproduktor JBL Flip 5 – dokonalý společník

nejlepsi-reproduktory-na-poslech-hudby-jbl-flip-5

JBL Flip 5 je více než dostačující pro menší sešlosti několika přátel, kteří si chtějí dopřát hudební doprovod nejen jako kulisu pro vytvoření atmosféry, ale díky výkonu 20 W si mohou své oblíbené písničky vychutnat i nahlas. Přestože se v rámci kategorie přenosných reproduktorů řadí do nižší střední třídy, značka JBL je zárukou solidního zpracování a především kvalitního zvuku. Až při nastavení hlasitosti na maximum či blízko maxima začíná být znát zhoršení jeho projevu. Jistě potěší to, že reproduktor je voděodolný.

L

Zcela dostatečný výkon pro menší skupiny lidí

L

Doba přehrávání až 12 hodin

L

Kvalita zpracování a zvuku

K

Horší projev při vysoké hlasitosti

TIP: Chcete pro jistotu nějaký výkon a výdrž navíc? Odpovědí je reproduktor JBL Charge 4 s výkonem 30 W a výdrží až 20 hodin na jedno nabití. Pokud vám nevadí si za něj trochu připlatit, je to skvělá volba!

Sloupové reproduktory k televizi nebo domácímu kinu

Sloupové reproduktory nejčastěji najdete v obývacím pokoji připojené k televizi, případně domácímu kinu. U tohoto typu reproduktorů je třeba se zaměřit kromě zvuku i na jejich design, protože jsou rovněž důležitým dekorativním doplňkem v místnosti.

Reproduktor Magnat Monitor Supreme 2002 – spolehlivý elegán

nejlepsi-reproduktory-na-poslech-hudby-jbl-flip-5

Sloupový reproduktor Magnat Monitor Supreme 2002 se již na první pohled pyšní povedeným designem. Pozadu samozřejmě nezaostává ani kvalita zvukového projevu. Dva 200mm basové reproduktory, 170mm středobasový reproduktor a výškový reproduktor o průměru 25 mm poskytují opravdu dobrou dynamiku v celém frekvenčním rozsahu. Zejména podání basů je u tohoto modelu častým předmětem chvály. Myslelo se také na detaily – reproduktor stojí na kovových hrotech. které zmírňují rezonance přenášené do podlahy.

L

Cena

L

Design

L

Basová složka zvuku

L

Výkon 450 W

K

Konektory

Reproduktory Yamaha NS-777 – bezchybné v každém ohledu

nejlepsi-reproduktory-na-poslech-hudby-yamaha-NS-777

Pro náročné posluchače jsme vybrali reproduktory Yamaha NS-777. Každý z dvojice reproduktorů je osazen dvěma 200mm basovými reproduktory a dále 130mm středovým a 25mm výškovým reproduktorem. Doménou těchto stereo reproduktorů je naprosto skvělé podání zvuku, ať už si budete pouštět hudbu nebo se dívat na film. Jednoduchý design je podtržen kvalitními materiály včetně ušlechtilého dřeva a solidním zpracováním.

L

Vynikající kvalita zvuku

L

Použité materiály

L

Zpracování

K

Pro někoho cena (ovšem odpovídá kvalitě)

Pokud máte rádi filmy a chcete si jejich sledování v pohodlí domova vychutnávat naplno, stejně jako byste šli do kina, mohl by se vám hodit podrobný průvodce, jak vybrat domácí kino.