Lapač snů je známý snad každému, ale málokdo ví o jeho původu. Má opravdovou moc nebo je to estetická bytová dekorace? Ať na to pohlížete tak nebo tak, a lapače se vám jednoduše líbí, určitě oceníte pár našich rad, jak vybrat lapač snů.

Kde se lapače snů vzaly?

Lapače snů jako ochranný symbol pro dobrý spánek a pozitivní energii mají prapůvod u severoamerických Indiánů. Pro ně byl lapač „sítí života“ – dokázal oddělit dobré sny od zlých. Podle pověsti začala jako první používat lapač Indiánka, která si nevěděla rady se svým plačícím dítětem, a nedařilo se jí ho uspat. Pod zavěšeným lapačem, miminko jako zázrakem poklidně usnulo. Indiáni tehdy málo věděli o proudění vzduchu, jehož přičiněním se lapač, vyrobený zpravidla z peříček a provázků, rozpohyboval – což dítě ukonejšilo. Indiáni pak věřili na magii o to více, když se ukázalo, že lapače mají vliv na všechny jejich děti.

Make it Real Lapa? sn?
SES V�roba lapa?e sn?
jak-vybrat-lapac-snu

Jak lapač snů používat?

Kdo věří na pohyb a přenos energií, měl by si lapač snů zavěsit k oknu či ke dveřím, aby z domova neodcházela pozitivní energie. Pro kvalitní spánek si lapač umístěte nad lůžko, anebo v jeho těsné blízkosti. A pravidelně ho čistěte, aby se z něj nestal také lapač prachu. Odešli by sice démoni, avšak zůstali by s vámi zdraví škodliví roztoči.

Jak vybrat lapač snů?

Každý, kdo chce doma lapač snů mít, postupuje podle jiných kritérií. Pro někoho je důležitý zvolený materiál, pro druhého barevnost, a další dává přednost způsobu tkaní neboli motivu, jenž lapač znázorňuje.

Základem lapače je kruh s kamínkem uprostřed. Kruh značí vesmír a kamínek naše energetické já. Síťka, tj. pavučinka a uzlíky ochraňují naši energii před zlem přicházejícím z vesmíru a útočícím na nás ve spánku, tedy v době, kdy nejsme pozorní. Na výrobu lapačů snů by rozhodně měly být použity přírodní materiály.

Lapa? sn? dream, ?ed�
Sifcon Lapa? zl�ch sn? KV?TY, 25X88CM, ?ED�
Kikadu  Hudebn� lapa? sn? Li?�k

Aby nám barvy lapače přinášely uklidňující pocit, vybíráme si je buď podle toho, zda jsou nám příjemné, anebo jestli hezky ladí s vybavením. Každé barvě je běžně přisuzována energetická vibrace a konkrétní účinek.

Někdo si lapač snů pořizuje i proto, že působí jako estetický a příjemný doplněk interiéru a už jen pohled na něj přináší psychické zklidnění, což je pro usínání ten nejlepší základ.