Nikomu není příjemné, když jeho tělo nepracuje tak, jak má z důvodu nemoci. Dokonce i pouhé nachlazení dokáže pěkně zkazit den. O to, aby se nám podobné problémy vyhnuly, se stará náš imunitní systém. Při špatné výživě ale nemůže pracovat naplno, a proto si představíme několik suplementů, které pomáhají zlepšit naši obranyschopnost.

Vitamín D

Deficitem vitamínu D trpí přes 30 procent obyvatel v Evropě, což je vzhledem k jeho přínosům na pováženou. Jedná se totiž o komplex sloučenin rozpustných v tucích podporující tvorbu látek, které tělu pomáhají v obraně proti virům, bakteriím a plísním. Jednou z jeho dalších funkcí je zvyšování vstřebávání vápníku a hořčíku, rovněž velmi důležitých látek. Vitamín D tělo získává ze stravy, výživových doplňků, ale také ho samo syntetizuje v kůži při vystavení slunečnímu záření. Každopádně ve všech případech snižuje náchylnost na onemocnění chřipkou nebo jiných infekčních onemocnění dýchacích cest.

Pro vegetariány

vitamni-D

Pro chřipková období

vitamni-D

Pro sportovce

vitamni-D

Vitamín C

Vitamín C patří k nejpoužívanějším doplňkům určených pro posílení imunity. Oblíbený vitamín se podílí na stimulaci tvorby bílých krvinek a chrání buňky před oxidačním působením. Díky tomu, že přebytek vitamínu C je při jeho nadbytku bez potíží vyloučen z těla, nemusíme se obávat předávkování a následných nepříjemných vedlejších účinků. Jen při velmi vysokých dávkách může v některých případech dojít k podráždění žaludku.

Skvělá chuť

vitamni-D

Pro chřipková období

vitamni-C

Pro sportovce

vitamni-c

Omega 3

Podle některých názorů jsou Omega 3 nenasycené mastné kyseliny naprostým základem kvalitní suplementace. Protože Omega 3 působí protizánětlivě, je jejich vliv na správnou funkci imunitního systému nepřímý, ale přesto významný. Dle studií mohou podpořit také funkci očí, mozku a srdce.

Vyrobeno v ČR

omega-3

Vítěz nezávislého testu

omega-3

Zinek

Zinek se podílí na mnoha procesech v lidském těle. Zajišťuje správné fungování enzymatických procesů a pozitivně tak ovlivňuje celý organismus. S jeho pomocí naše tělo dokáže pojmout větší množství užitečných látek ze stravy. Dále přispívá k normální funkci slinivky, štítné žlázy či prostaty. Zinek se často prodává v kombinaci s jinými látkami, při výběru zinku jako doplňku se dívejte po chelátové vazbě (zinek bisglycinát), která má největší využitelnost.

Top produkt

omega-3

Glutamin

Glutamin je nejvíce zastoupená neesenciální aminokyselina v lidském těle. To ho sice je schopno samo syntetizovat, ale především při fyzicky náročných výkonech není jeho suplementace vůbec na škodu. Hraje zásadní úlohu při syntéze proteinů a zlepšuje metabolismus bílkovin. Napomáhá k rychlejší regeneraci a také se pozitivně odráží na kvalitě spánku. V neposlední řadě pak pomáhá zvyšovat lidskou obranyschopnost díky ovlivňování stavu tlustého střeva, je to totiž zdroj energie pro tlusté střevo i celý imunitní systém.

Mikro prášek

glutamin

Kapsle

omega-3