Nedávno nás zaujal nově vzniklý kurz Výzva pro imunitu. Jeho autorem je doktor Frej, který vám v kurzu vysvětlí, jak si posílit přirozeně imunitu díky vyvážené životosprávě. Blíží se podzim, navíc aktuálně čelíme novém koronaviru, a tak jsme si řekli, že je ideální doba zajímat se o naši imunitu.

Pro koho je kurz Výzva pro imunitu vhodný?

 • Pro ty z vás, kdo se zajímá o své zdraví a chce mít silnou a obranyschopnou imunitu
 • Zajímá vás pohled lékaře a experta na vyváženou stravu, spánek a duševní zdraví
 • Máte pocit, že vaše zdraví je chatrné a chcete s tím něco dělat
 • Chcete se dozvědět, co vše ovlivňuje vaše zdraví, a jak si udržet dobrý zdravotní stav
 • Potřebujete motivaci a plán, abyste se ve svém těle konečně cítili dobře
dr-frej

O autorovi kurzu

Než se podíváme na samotný kurz, chceme vám prozradit něco na autora kurzu. Doktor Frej je expert na funkční medicínu a jako takový je často zván do televizních a rozhlasových pořadů, pravidelně publikuje články v nejčtenějších časopisech a novinách, a také napsal 19 knih na téma zdravý životní styl. Na ukázku uvádíme 3 nejprodávanější knihy z jeho portfolia.

Kucharka-pro-zdrave-strevo-David-Frej
Tvoje imunita je tv?j nejlep?� l�ka? - David Frej
?ivot bez z�n?tu - David Frej

Jaká je náplň kurzu?

A nyní už k samotnému kurzu. Výzva pro imunitu obsahuje 4 bloky:

 • Imunita a strava
 • Byliny, doplňky a funkční potraviny
 • Stres, spánek a pohyb
 • Další důležité principy v podpoře imunity.

V každém z bloků se dovídáme velké množství informací, které nám pomáhají vytvořit si silnou imunitu, díky které snadno odoláme různým nemocem. Doktor Frej kromě teoretických informací v každém bloku přidává také praktické rady – recepty, výzvy na určitá období, tabulky s potravinami apod. Vše, o čem v blocích mluví, tak můžete ihned aplikovat a začít si budovat silnou a obranyschopnou imunitu.

Co o kurzu říká doktor Frej?

Co vás čeká v prvním bloku?

Abychom pochopili, jak imunitní systém funguje, zavádí nás doktor Frej hned v první lekci do světa našeho těla. Srozumitelně vysvětluje, jaké orgány mají imunitu na starosti a proti čemu všemu nás silná imunita dokáže dennodenně ochránit. Z vlastní praxe mluví o některých autoimunitních nemocech, které jeho pacienty často postihují.

Jak to, že někteří lidé zůstávají zdraví a někteří onemocní? Když přihlédneme k aktuální situaci – proč se u některých příznaky koronaviru neprojeví a jiní skončí v nemocnici? Ano, je to silná imunita. Ale věděli jste, že někdy není problém jen slabá imunita, ale i nadměrně účinkující imunita? Proč tomu tak je, a co vše, obzvláště v posledních desítkách let, má negativní vliv na naši imunitu, vysvětluje doktor Frej během další lekce.

Zjistěte 13 způsobů, jak si zajistit silnou imunitu. V materiálech k lekci je, mimo jiné, přiložena 28denní výzva, jejíž cílem je dosažení stavu pohody a snížení množství starostí, které si často v hlavě zbytečně vytváříme.

Výzva-pro-imunitu

Vyvážená strava je pro imunitu zásadní. Jaké jsou rozdíly mezi stravou našich předků a moderní stravou? Co nám nyní ve stravě chybí a naopak přebývá? A co to způsobuje? Je pravda, že červené maso není vhodné? To, a také co je duhová strava a protizánětlivá pyramida, vysvětluje doktor Frej ve svém kurzu Výzva pro imunitu. Opět navazuje úkol, který je součástí 28denní výzvy.

 • Čemu se ve stravě vyhnout a co nám škodí?
 • Jaká potravinová doporučení jsou již přežitá a dnes víme, že nejsou vhodná?
 • Jak si stojí umělá sladidla? Jsou lepší než běžný cukr?
 • Je jablečný džus vhodný pro zdraví našich střev?
 • Platí tvrzení, že mléko a výrobky z něho nám posilují kosti?

Všechny tyto otázky vám doktor Frej zodpoví.

Česká kuchyně, západní strava a středomořská strava. Co je vhodné si z každé kuchyně odnést? Co jsou superpotraviny a které jsou vhodné pro náš imunitní systém? Pan doktor hovoří i o výsledcích několika výzkumů, které účinky daných potraviny prokazují. Navazuje tzv. imunitním talířem, který obsahuje nutričně vyváženou stravu. Vysvětluje, proč polévka před hlavním jídlem nemusí být vždy to pravé, a proč je hrnek kávy po jídle dobrým nápadem. Mluví také o tom, jak často bychom měli jíst, přičemž nesdílí názor většiny výživových poradců o nutnosti jíst málo a několikrát denně. Na závěr přidává recept.

Vyzva-pro-imunitu

Stojí kurz Výzva pro imunitu za to?

Pan doktor si připravil kurz, který je nabitý informacemi, jak teoretickými, tak praktickými radami. Lekce jsou navíc doplněny, jak uvádí samotný název, o výzvu pro naši imunitu. Doktor Frej tak pomáhá krok po kroku vychytávat nedostatky, které oslabují imunitu, tak jako lapač snů zachytává noční můry. Mysleli jste si, že už o správné výživě víte všechno? Dokáže vám, že jste se mýlili. A že výživa k silné imunitě nestačí? Ano, je to tak. Co vše bychom měli svým tělům a své duši dopřát? Zjistěte to v kurzu Výzva pro imunitu. Stojí to za to.