Na paškál jsem si vzala nízkosacharidová jídla od DailyMix. Podrobila jsem je týdennímu testování. Vytvořila jsem stravovací plán a pustila se do ochutnávání jídel. Kdo je vítěz a poražený v této ochutnávce? A co jsem objevila za novou potravinu, kterou bych každému doporučila?

Týden stravování s DailyMix

Na DailyMix.cz jsem si vybrala produkty k testování, na jejichž základě jsem si sestavila týdenní stravovací plán. Ne všechna jídla v tabulce jsou kompletní, tzn. třeba nízkosacharidové nudle jsem doplnila proteinem v podobě masa či vajec, palačinky jsem doplnila o skyr a ovoce, či omeletu o zeleninu apod.

Do stravovacího plánu přidávám odkazy na jednotlivá jídla, kdybyste si je chtěli detailně prohlédnout v e-shopu.

Snídaně Oběd   Večeře   Celkem
Pondělí DailyMix Proteinová jablečná kaše se skořicí 191 kcal Slim Noodles Hotové jídlo s asijskou omáčkou Panang Kari 165 kcal Slim Noodles Hotové jídlo s arašídovou Satay omáčkou a kořením 99 kcal 455 kcal
Úterý DailyMix Proteinová palačinka s banánovou příchutí 141 kcal DailyMix Proteinová polévka s hráškem 131 kcal DailyMix Proteinové Chilli Sin Carne 112 kcal 384 kcal
Středa DailyMix Jogurtové proteinové pyré s banánovou příchutí 146 kcal Slim Noodles Hotové jídlo s Kung Pao omáčkou a kořením 64 kcal DailyMix Proteinová omeleta s příchutí slaniny a sýra 160 kcal 370 kcal
Čtvrtek DailyMix Proteinová jablečná kaše se skořicí 191 kcal Slim Noodles Hotové jídlo se Sweet & Sour omáčkou a kořením 100 kcal DailyMix Proteinová polévka s hráškem 131 kcal 422 kcal
Pátek KetoMix Proteinové pyré s příchutí limetky 113 kcal Slim Noodles Hotové jídlo s česnekovou a Hoisin omáčkou a kořením 73 kcal DailyMix Proteinová omeleta s příchutí slaniny a sýra 160 kcal 346 kcal
Sobota

DailyMix Proteinová jablečná kaše se skořicí

 

191 kcal

Slim Pasta Hotové jídlo s omáčkou Mediterranea

 

115 kcal

DailyMix Proteinová omeleta s příchutí slaniny a sýra

 

160 kcal 466 kcal
Neděle DailyMix Proteinová palačinka s banánovou příchutí 141 kcal

Slim Pasta Hotové jídlo s italskou omáčkou Arrabbiata

 

106 kcal DailyMix Proteinová polévka s hráškem 131 kcal 378 kcal

Uložte si a vytiskněte stravovací plán v PDF.

INFO: Jako odpolední svačiny jsem měla Proteinový koktejl od Ketomix na různé způsoby – jak jsem jej připravovala zjistíte v článku o hubnutí po porodu.

Vítěz a poražený týdne

Sto lidí sto chutí, a to určitě bude platit i u těchto jídel, ale pro mě, milovnici asijského jídla, to vyhrály Slim Noodles Hotové jídlo se Sweet & Sour omáčkou a kořením. Doplněné o dvě vajíčka a sójové boby Edamame jsem si pochutnala na lehkém, a hlavně super rychle připraveném obědě.

Stejně rychle byla připravená i DailyMix Proteinová omeleta s příchutí slaniny a sýra. Ale přiznám se, že slanina mi dohromady s vajíčkem moc nesedí, anglická snídaně není můj šálek kávy. Příště bych raději sáhla po DailyMix Proteinové omeletě s houbami. Ty mám radši než slaninu.

DailyMix jídla pod drobnohledem

Přidávám pár poznámek k jednotlivým jídlům, která jsem během testování ochutnala. A pár tipů na přípravu.

DailyMix Proteinová jablečná kaše se skořicí

Trochu jsem se obávala, že porce 50 g bude málo, ale kaše mě zasytila dostatečně. Součástí byly kousky sušených jablek a já si do ní dala ještě 10 g mandlového krému a dosladila 5 gramy čekankového sirupu.

ketogenni-stravovani-nizkosacharidova-jablecna-kase-proteinova

DailyMix Proteinová omeleta s příchutí slaniny a sýra

Chutná vám sýrový popcorn? Pak tuhle omeletu budete milovat. Omeleta ze sušených vajec a sýru v prášku vám doplní v jedné porci 15 gramů bílkovin, a spolu se zeleninovým salátem tvoří plnohodnotné jídlo. Pro přípravu stačí smíchat s vodou a usmažit na pánvi. Omeleta se netrhá.

proteinova-omeleta-nejlepsi-syr-slanina-daily-mix-foto-recenze

Palačinky s přichutí banánu

Porce obsahuje 15,6 g bílkovin, což je ve spojení s jogurtem dostačující množství. Ač by se mohlo zdát, že jedna porce, která se rovná jedné palačince, bude málo a člověk zůstane hladový, není to tak. Palačinka v pohodě zasytí. Příchuť banánu je cítit už v prvním soustu, skvěle jej doplňuje mango. Palačinka je nadýchaná. Dosladila jsem čekankovým sirupem.

dailymix-nejlepsi-proteinova-palacinka-bananova-lowcarb-ketodieta

Konjakové těstoviny a nudle Slim Pasta

Ještě jste o nich neslyšeli? Konjakové těstoviny se staly hitem dietního stravování a není divu. Jsou snadno stravitelné a sami o sobě v podstatě bez chuti. Jsou tak skvělou součástí obrovského množství receptů v rámci ketogenního nebo nízkosacharidového stravování. Konjak je asijská rostlina podobná bramboře, která se suší a rozemele na prášek. Vznikne tak konjaková mouka, ze které se pak nudle vyrábí. Navíc jsou k dostání v podobě mnoha druhů těstovin a nudlí, i jako rýže. Lze je pořídit neochucené nebo s omáčkou.

V rámci týdne s DailyMix jsem ochutnala konjakové těstoviny na italský způsob – Arrabbiata a Mediterranea – a nudle na asijský způsob – Sweet & Sour, s česnekovou a Hoisin omáčkou, s Kung Pao omáčkou a s asijskou omáčkou Panang Kari.  

KetoMix Pyré

Když nestíháte, je pyré ideální snídaně na cestu, kterou v pohodě stihnete při jízdě do práce. Během týdne jsem vyzkoušela KetoMix Proteinové pyré s příchutí limetky; bude chutnat těm, kteří mají rádi lehce nakyslé chutě, a DailyMix Jogurtové proteinové pyré s banánovou příchutí, které jsem vymačkala jako náplň do proteinové palačinky. Doplněné o pár plátků banánu a doslazené čekankovým sirupem.

svacina-na-cesty-keto-snidane-proteinova-nizkosacharidova-dailymix-recenze

DailyMix Proteinové Chilli Sin Carne

Mexická bezmasá specialita se objevila i v podání DailyMix. Rychlovka k večeři nebo na oběd má na porci 12 gramů proteinů, proto je vhodné ji doplnit o maso, já použila krůtí (ano, tak už to nebylo úplně sin carne = bez masa), lžíci zakysané smetany a dozdobila koriandrem.

chilli-sin-carne

DailyMix Proteinová polévka s hráškem

Téměř 14,5 gramu proteinu v polévce, to vůbec není špatné skóre. Ale protože jsem chtěla mít polévku jako hlavní chod, a tak mít dostatek bílkovin, i tady jsem do ní při jedné přípravě doplnila krůtí maso v podobě koulí s cibulkou a dozdobila sójovými boby Edamame. Polévka je bohatě krémová a zasytí i v úpravě bez masa.

proteinova-polevka-kremova-hrasek-recenze-daily-mix

Závěrem

Testovací týden s jídly DailyMix hodnotím pozitivně. Díky těmto nízkokalorickým jídlům jsem dokázala shodit 1,3 kilogramu a 2 cm v pase, a věřím, že by to bylo i víc, kdybych se držela striktně jen vytvořeného jídelního plánu. Ale z hlediska zdravého hubnutí, není doporučováno víc než okolo 1 kilogramu týdně.

Co se týče chuti jídel DailyMix, to je těžké hodnotit, protože každý máme jiný apetit a chutnají nám jiné věci. I tak jsem do článku zařadila vítěze a poraženého týdne, který je ale čistě dle mých chuťových preferencí. Za sebe vím, že konjakové nudle, které jsem díky testu ochutnala poprvé v životě, jsou mojí nově oblíbenou nízkokalorickou přílohou, kterou zařadím do svého běžného vyváženého jídelníčku. A co vy, objevíte u DailyMix svoji nově objevenou oblíbenou potravinu?