I vás láká kapánek zpomalit stárnutí pleti a posílit klouby? Kolagen patří mezi základní stavební bílkoviny a tvoří podstatnou část hmoty chrupavky či pokožky. V uplynulých letech přibyly na trh s výživovými produkty kolageny vyráběné ze živočišných zdrojů, které mohou při dlouhodobém užívání výrazně přispět nejen k vnější kráse, dobrému pocitu, ale i zlepšení pohyblivosti. Mnoho lidí netuší, jak si z nich správně vybrat, ale my vám to prozradíme.

O účincích kolagenových doplňků máme k dispozici řadu studií a výzkumy stále pokračují. Kolagen získaný z vedlejších produktů dobytka, případně ryb, výrobci štěpí a získávají čisté kolagenové peptidy, které pak mohou podpořit v lidském těle přirozenou obnovu a tvorbu nových molekul kolagenu.

Takový doplněk – je-li samozřejmě kvalitní – může doplnit kolagen tam, kde vlivem věku nebo špatného životního stylu chybí. Například v pleti obličeje, v kloubních chrupavkách, tkáních a sliznicích. Užívání ověřeného funkčního doplňku po dobu tří měsíců až pololetí i podle výsledků různých studií u testovaných lidí přineslo:

  • snížení tvorby vrásek, lepší elasticitu a sjednocený tón pleti,
  • zlepšení procesu obnovy a regenerace pokožky,
  • lepší hojivost ran a scelování pokožky, ať už po zákrocích nebo kožních onemocněních,
  • zmírnění bolestivosti kloubů a kostí při různých diagnózách onemocnění pohybového aparátu,
  • lepší rekonvalescenci po zraněních či zákrocích pohybové soustavy.

Dámy jistě potěší fakt, že pravidelné a dlouhodobé zásobování pokožky kolagenem vede také ke zlepšení stavu vlasů a nehtů. Vlasy méně vypadávají, nehty se postupně stanou pevnějšími. Ale jak si ten doplněk vybrat z tolika značek na trhu?

Soustřeďte se na správný kolagen

Jak jsme již zmínili, při výrobě kolagenových doplňků dochází ke štěpení molekul kolagenu, neboť ty jsou příliš velké na to, aby je lidské tělo dokázalo zužitkovat. “Přírodní kolagen bez úpravy se velmi špatně vstřebává, proto je třeba jej pro vnitřní použití speciálně upravovat či štěpit, aby se do těla dobře vstřebal,” objasňuje doktor Milan Čarvaš.

Nejkvalitnější kolagen je takový, který se vyrábí štěpením molekul za studena. Tedy žádné tepelné úpravy. “Při tepelném zpracování zejména živočišných kolagenů dochází k určité degradaci kolagenu a menšímu působení,” říká atestovaný ortoped MUDr. Vladimír Holoubek.

Po štěpení by se již do kolagenových peptidů neměla přidávat žádná aditiva – aromata, příchutě ani další vitamíny či minerály. Všechno, co je v doplňku navíc, může více či méně ztěžovat vstřebávání peptidů do krevního oběhu. Důležité je proto, aby byl doplněk 100% čistý, čehož lze dosáhnout jedině tehdy, je-li ve formě prášku. 

Práškové kolageny jsou čisté, protože nepotřebují konzervanty. Také český prémiový certifikovaný Inca Collagen je čistý, štěpený pomocí enzymů za studena a ve formě jemného prášku s velmi malými částicemi. Navíc je to mořský kolagen, získávaný z ryb nejvyšší kvality. I tento faktor doporučujeme zohlednit při výběru kolagenu. Prověřte si, z jakých živočišných zdrojů jej výrobce získává. Ať už mořský, nebo hovězí – o zdroji kolagenu byste měli mít dostatek informací.

Kolagen doporučují odborníci na základě vědeckých studií užívat intenzivně alespoň tři měsíce, aby se jeho účinky projevily navenek. Proto je ideální tříměsíční kolagenová kúra s Inca Collagen. Účinky jeho dlouhodobého užívání si již ověřilo více než 250 tisíc spokojených zákazníků .

“Inca Collagen užívám pravidelně už celý rok a opravdu mám díky němu krásnější pleť, zdravější vlasy i pevnější nehty. Na klouby je také účinný.” Olga Chalupová 

“Inca Collagen jsem už užívala a na rozdíl od jiných velká spokojenost. Zlepšení pleti a vlasů bylo viditelné. A velké plus, opravdu bez zápachu.” Jitka Michálková

Inspirujte se u více než 250 tisíc zákazníků, kteří již Inca Collagen vyzkoušeli a jsou nadšeni jeho účinky. Inca Collagen nemění způsob výroby již 8 let, protože originál je jen jeden a ten opravdu funguje.