Většina z nás dobře zná zeleného krokodýla, a když jej vidí na tričkách, polokošilích nebo na obuvi, bez zaváhání ví, že se jedná o značku Lacoste. Ta se stala symbolem elegance, pohodlí a elegantního sportovního stylu. Za úspěchem značky Lacoste stojí jedinečný vizionář a zakladatel René Lacoste.

René Lacoste: Tenista a vizionář

René Lacoste se narodil 2. července 1904 v Paříži. Byl to francouzský tenista a podnikatel, který se proslavil svými úspěchy na tenisových dvorcích, na konto si připsal 7 vítězství ve dvouhře na grandslamových turnajích (4x French Open, 2x Wimbledon, 1x US Open). René Lacoste získal přezdívku „The Crocodile“ (Krokodýl) díky sázce, kterou uzavřel s francouzským týmem na Davis Cupu, kdy slíbil krokodýla jako odměnu za výhru v tomto důležitém zápase.

Vznik značky Lacoste

Po skončení své tenisové kariéry se René Lacoste rozhodl vstoupit do světa módy. V roce 1933 spolu s André Gillierem, majitelem jedné z největších textilních společností té doby, založil vlastní značku. Prvním produktem byly polokošile, které byly původně navrženy pro tenisové hráče, kteří do té doby hráli v běžných, pro sport ne příliš pohodlných, košilích. René Lacoste chtěl vytvořit oblečení, které kombinuje eleganci s pohodlím a funkčností.

Lacoste pánská ležérní košile světle modrá Slim Stretch

Symbol krokodýla

Symbol krokodýla, který je dnes spojen se značkou Lacoste, má zajímavý původ. Jak jsme již zmínili, René Lacoste obdržel přezdívku „The Crocodile“ během své tenisové kariéry. Po jejím ukončení se rozhodl tento symbol přenést na svou módní značku. První polo tričko s vyšitým krokodýlem bylo uvedeno na trh v roce 1933, stalo se okamžitým hitem a značka Lacoste začala získávat na popularitě.

Vývoj značky

Lacoste se postupně rozšířila o další módní produkty, jako jsou košile, svetry, kalhoty, a dokonce i dámské a pánské parfémy. Značka se vyznačuje jednoduchým a čistým designem, ačkoliv stále udržuje sportovní ducha. Lacoste je synonymem pro kvalitu, luxus a nadčasový styl.

Lacoste Essential parfém voňavka lacoste pour homme toaletní voda spray 125 ml

Lacoste dnes

Dnes je Lacoste mezinárodně uznávanou značkou s obchody po celém světě. Kromě oblečení nabízí také obuv, doplňky a sportovní vybavení. Značka Lacoste si udržuje svou prestiž a nadčasovost, a to díky kombinaci kvality, tradice a inovací.

Značka Lacoste je tak nejen symbolem módy, ale i příběhem jednoho člověka, jehož vášeň pro tenis a láska k eleganci vedly k vytvoření jedné z nejuznávanějších módních značek na světě.