Pokud se zajímáte o své zdraví a je Vám blízký zdravý životní styl, mělo by Vám také záležet na výběru kosmetiky. Základním klíčem ke zdravé pokožce je přírodní kosmetika. Kůže je největší orgán v našem těle a jeho funkce je stejně tak důležitá, jako všech ostatních. Všechny jsou navzájem propojené, a pokud se nestaráme o jeden, velmi brzy ovlivní i chod a funkci ostatních. Naše pokožka vstřebá vše, co na ní naneseme. Z tohoto důvodu je opravdu velmi důležité používat pouze takové produkty, které neobsahují žádné toxické látky, které by mohly mít negativní vliv nejen na stav naší pokožky, ale celého organismu.

Šetrnost k životnímu prostředí

S používáním přírodní kosmetiky nedbáme pouze o naše zdraví, ale o zdravé prostředí pro nás všechny. Nikdo z nás přeci nechce žít ve znečištěném a zničeném prostředí. Výrobcům přírodní kosmetiky záleží především na celkové filozofii, která za těmito značkami stojí. Hledí také na původ surovin a etickou stránku věci. Nákupem těchto produktů tak podpoříte využití lokálních zdrojů, férové pracovní podmínky, recyklaci nebo šetrné výrobní procesy.

Pleťová přírodní kosmetika

Péče o pleť řadíme mezi ty nejdůležitější. Na pleť si denně nanášíme spoustu přípravků, mezi které patří např. pleťový peeling, denní a noční krém nebo dekorativní kosmetika. Naše pleť potřebuje dýchat, proto bychom měli používat pouze takové produkty, které ji zbytečně nezanáší. Od toho je tu přírodní kosmetika, která neobsahuje žádné silikony, deriváty, umělá barviva a další nepříznivé látky. Přírodní kosmetika obsahuje zejména přírodní rostlinné oleje nebo výtažky z bylin a rostlin, které pokožku perfektně vyživí, dopřejí ji hydrataci a zpomalí proces stárnutí. Certifikovaná přírodní kosmetika vyrábí produkty pouze z přírodních ingrediencí, které nejsou testovány na zvířatech. O něco výše si stojí také BIO přírodní kosmetika, při které se používají pouze suroviny, které se pěstují na ekofarmách, kde jsou velmi přísně dodržovány všechny podmínky.

Vlasová přírodní kosmetika

Vlasy jsou ozdobou ženy a každá žena touží po krásných, lesklých a vyživených vlasech, za kterými se otočí nejeden muž. Víte, co stojí za zdravými vlasy? Je to zejména zdravá pokožka hlavy, o kterou musíme důkladně pečovat. Konvenční vlasová kosmetika obsahuje mnoho umělých barviv a syntetických látek, které sice mohou na první použití fungovat, ale bohužel jen velmi krátkodobě. Po dlouhodobém užívání mohou způsobit padání a řídnutí vlasů a další problémy s pokožkou hlavy. Přírodní kosmetika působí hlavně dlouhodobě. Vyživuje pokožku do hloubky, nezatěžuje vlasy a zanechává je přirozeně nadýchané a zdravé. Kromě klasického šampónu, který používáme i několikrát týdně, můžeme na vlasy nanést také různé přírodní zábaly nebo masky na jejich vyživení.

Tělová přírodní kosmetika

Stejně tak jako o svou pleť bychom se měli pravidelně starat o pokožku našeho těla. Mezi tělovou kosmetiku se řadí nejen sprchové gely, které používáme každý den během koupele, ale mohou to být různé přírodní oleje nebo mléka po koupeli. Tělové oleje po koupeli pokožku přirozeným způsobem zklidňují a zároveň ji dopřejí dostatečnou hydrataci. Přírodní oleje nezanechávají na pokožce nepříjemný mastný filtr, naopak mají velmi rychlou vstřebatelnost. Díky nim zůstává pokožka dlouhodobě jemná a přirozeně se zvyšuje její elasticita.

Rádi pečujete o své zdraví? Zjistěte, jaké doplňky stravy a vitamíny jsou vhodné na jeho podporu.