Zvažujete, jestli si pořídit vlasovou kosmetiku Hairburst, ale nevíte, jestli je to dobrá volba při kojení či těhotenství? Pak jste na správném místě. Nejen, že my ženy máme různé potíže po porodu, ale mnohdy mezi ně patří i časté padání vlasů a jejich viditelné poškození. To se může projevit už v těhotenství. Nehledě na to, že rodičovská opravdu není dovolená a prostoru na péči o sebe je málo. Měsíc jsem používala šampón, kondicionér a vitamíny Hairburst a tady je moje zkušenost.

Vlasové vitamíny Hairburst při kojení

Omezení užívání různých vitamínů při kojení jsou velká, avšak značka Hairburst vyvinula vitamíny na vlasy, které jsou určené jak pro těhotné, tak kojící ženy. Nesou název New Mum´s Hair vitamins a pomáhají zlepšit problémy s hutným padáním vlasů, které jsou častou nepříjemností jak v těhotenství, tak i v době kojení. Pomáhají také na suché poškozené vlasy a řídké jemné vlasy.

Z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že padání vlasů se už po 14 dnech zmírnilo a poškozené vlasy se také výrazně upravily. Vlasy, které byly rozkrepatěné a bez lesku jsou ty tam. Nemůžu však říct, zda to bylo pouze těmito vitamíny, protože jsem je užívala v kombinaci s šampónem a kondicionérem Hairburst. Pořídila jsem je v jednom společném balíčku.

vlasova-kosmetika-hairburst-vitaminy-zkusenosti-pri-kojeni

Dávkování vitamínů

Vitamíny na vlasy jsem užívala podle návodu, 1krát denně se snídaní.

Složení vitamínů

Tablety, které jsem užívala jsou bezlepkové a bez přidaného cukru, jsou vhodné pro kojící i těhotné, nejsou však veganské ani vegetariánské, kdyby to pro někoho bylo podstatné. Hairburst vitamíny pro mámy jsou bohaté na biotin, lykopen a kyselinu listovou; všechny důležité prvky pro růst a zdraví vlasů. Skvělá zpráva pro těhotné také je, že vitamíny obsahují takové množství kyseliny listové, že už není třeba si ji dokupovat zvlášť v lékárně.

New Mum´s Hair nejsou však jediné vitamíny na vlasy od Hairburst. Mají i další – pro muže, pro vegetariány i vegany, žvýkací nebo pro ženy 35+. Celou škálu vitamínů Hairburst si můžete prohlédnout v přehledné tabulce, která ale bohužel není přeložená do češtiny, což nepůsobí zrovna důvěryhodně.

Používání šampónu a kondicionéru

Šampón a kondicionér používám spolu s vitamíny. Na webu Hairburst se dočtete, že změnu na vlasech – jejich růst a další zlepšení – můžete pozorovat už po 14 dnech, ale někdy si na výsledky musíte počkat až dnů 90. Moje zkušenost je taková, že první změna, které jsem si všimla, se dostavila po 3 umytích. Vlasy se mi začaly krásně lesknout.

zkusenosti-s-hairburst-pri-kojeni-vitaminy-sampon-kondicioner-vlasy-pred-a-po

Výsledky testování Hairburst kosmetiky

První, co mě mile překvapilo, byla vůně produktů. Vzhledem k barvě obalu šampónu i kondicionéru jsem očekávala sladkou bonbónovou vůni, ale ve skutečnosti se jedná o velice příjemný mandlový tón.

U kondicionéru Hairbust jsem si při prvním použití všimla jiné konzistence oproti běžně dostupným značkám. Není na dotek ve vlasech klouzavý. Neměla jsem pocit, že mi vlasy obalil a bála jsem se, že nebude fungovat. Ale mé obavy byly liché. Naopak jsem nakonec měla pocit větší přirozenosti kondicionéru, s nepřítomností jakési „slizkosti“, než je tomu u kondicionérů ze supermarketu.

Jak jsem zmínila, první, čeho jsem si všimla, byl lesk vlasů. Vlasy jsou na pohled zdravější a tolik se netřepí.

Nevýhoda? Nejedná se o zázračný přípravek, ale o kvalitní vlasovou kosmetiku za rozumnou cenu. Ta je rozhodně přijatelnější než u vlasové kosmetiky zakoupené v kadeřnictvích a kadeřnických potřebách. Zároveň se můžete spolehnout, že se jedná o kvalitní produkty, které se nedají s těmi ze supermarketů srovnávat.