Jóga je velké téma a není divu – pomáhá uvolňovat fyzicky i psychicky. Často ji vyhledáváme, když nás bolí záda z celodenního sezení u počítače, nebo když se chceme zrelaxovat, vypnout hlavu a na chvíli přibrzdit náš uspěchaný životní styl. A když se nám zrovna nechce mezi lidi a dáme přednost cvičení jógy doma, jsou tu online kurzy. A právě jeden takový jsem absolvovala, abych vás mohla informovat, jestli stojí za to do něj investovat čas a peníze. Jde o online kurz jógy od Báry Sedlákové na platformě Kurzeo.

Lektorka online kurzu jógy Bára Sedláková

Bára se věnuje józe už od vysoké školy, dnes je jí přes 30 let a za tu dobu absolvovala mnoho workshopů, mimo jiné Vinyasa Yoga Teacher Training program nebo roční výcvik Gestalt koučinku – Gestalt Essence, který ji umožnil vidět hlubší propojení. Kromě lekcí, které Bára vede v jógových studiích, natočila 3 ucelené kurzy jógy, které jsou dostupné na platformě Kurzeo.com. Vybere si začátečník i pokročilý.

Kurzy jógy, které jsem absolvovala

Jóga pro začátečníky a Jóga restart: Pod těmito názvy se schovávají dva kurzy jogínky Báry, které jsem na Kurzeo absolvovala. Sice jsem v józe nebyla žádný začátečník, ale i tak jsem se nejdříve vrhla na kurz jógy pro začátečníky. Nejen v józe je správnost provádění jednotlivých poloh a dýchání důležitá, proto není od věci si základy připomenout.

joga-na-internetu-online-video-lekce-zdarma-bara-sedlakova

Jóga pro začátečníky

Bára v kurzu shrnuje opravdu vše, co by měl člověk znát a umět, pokud to myslí s jógou vážně. Kurz jógy pro začátečníky se mi líbil od začátku do konce – lektorka vše srozumitelně vysvětlí a ukáže.

Kurz je rozdělený do ucelených lekcí, ve kterých nás jogínka provede přes známý (i neznámý) Pozdrav slunce, typy jógových dechů, základní pozice, a jako bonus přidává i ranní a večerní flow – sestavy, které si pak můžeme cvičit sami.

K józe patří relaxační hudba a Bára na to při tvorbě kurzu myslela. Proto nám vytvořila playlist na Spotify, který si ke cvičení můžeme pustit.

Jestli jste začátečníci, tento online kurz jógy od Báry vřele doporučuju. Naučíte se základy a budete se moct vrhnout třeba na druhý kurz, který jsem na Kurzeo absolvovala.

Jóga restart

Jestli už máte s jógou nějaké zkušenosti, nebo si prvně dopřejete kurz Jóga pro začátečníky, vrhněte se na tuhle jógovou 30denní výzvu. Jestli mě něco baví a motivuje, jsou to právě výzvy. A tahle je moc pěkně vymyšlená.

Lektorka Bára si pro nás hned na začátek kurzu připravila 30denní cvičební plán, motivační deníček a e-book. Pokud vám chybí motivace k pravidelnému cvičení, zodpovězte si připravené otázky a uvidíte, že 30denní cvičební plán bez problému zvládnete. Pak si vytiskněte i samotný plán – není to povinnost, ale vždy je lepší jej mít na očích. A pak už se stačí pustit do cvičení.

Tento online jógový kurz zahrnuje lekce, které se zaměřují jak na cvičení v určitých denních dobách, jako je třeba relaxace po náročném dni, večerní flow nebo cvičení pro lepší spánek, tak na jednotlivé partie, jako je posílení břicha a středu těla, booty vinyasa (hýždě) nebo spalovací flow či flexibilita. Opět nechybí ani hudební playlisty na Spotify. Ale je to mnohem víc.

Jak se mi podle online kurzu jógy cvičilo?

Lektorka Bára Sedláková je profesionálka, která rozumí tomu, co dělá a sama jde skvělým příkladem. Veškeré cviky dobře popisuje, takže kolikrát ani není třeba sledovat, co zrovna dělá, stačí ji poslouchat.

Přiznám se, že některé polohy pro mě byly ze začátku obtížné, ale s postupujícími lekcemi jsem je nakonec zvládla.

Bára má navíc velmi příjemný hlas a i prostředí, ve kterém jsou lekce natočené působí relaxačním dojmem.

Musím vyzdvihnout ještě samotnou platformu, kde jsou kurzy Báry Sedlákové dostupné, protože díky ní přesně víte, co už jste odcvičili a co vás ještě čeká.

joga-na-doma-video-lekce-kurzeo-bara-sedlakova

Platforma Kurzeo

Na Kurzeo najdete hned několik online kurzů na různá témata – od jógy přes práci v Canvě až po základy sebevědomé komunikace. A kurzy neustále přibývají.

Stačí si vybrat kurz, který chcete absolvovat a pustit se do něj. Když si nejste jistí, jestli se do něj vyplatí investovat, můžete si přehrát jednu lekci zdarma (tu najdete vždy po rozkliknutí konkrétního kurzu, když sjedete na stránce kurzu dolů).

Jakmile se do kurzu pustíte, po každé lekci si jednoduše zakliknete, že jste ji absolvovali, a příště tak přesně víte, kde pokračovat. Navíc přesně vidíte, kolik procent kurzu už máte hotovo.

Vše je přehledné, snadno se dá orientovat, aniž by musel člověk načítat návody, jak na to a kde co najit.