Maminky chtějí často ladit se svými dětmi, tak proč se nezaměřit i na detaily, jako jsou náušnice pro miminko a maminku. Ale jaké a kde takové šperky koupit? Já jsem si vybrala náušnice u rodinné firmy Olivie.cz pro sebe i svou holčičku, a tak se s vámi podělím o jejich recenzi. V závěru článku přikládám i inspiraci na náušnice pro maminku a holčičku.

Stříbrné náušnice pro miminka

Ze stříbrných šperků Olivie jsem vybírala, protože jejich produkty mají punc ryzosti 925, který značí sterlingové stříbro určené pro výrobu šperků, a hlavně pro takové stříbro dle legislativy nemůže být k tvrzení používán nikl. Na něj je údajně alergický každý 7. člověk u nás. Jedná se tak o bezpečný kov, potažmo šperky, i pro miminka. Navíc jsou stříbrné šperky Olivie rhodiované, díky čemuž jsou odolnější proti oděru. Výhodou stříbrna oproti zlatu je pak samozřejmě také cena, která je i na e-shopu přívětivá.

Set náušnic pro maminku a miminko

Miluji perlové náušnice, a proto jsem takové chtěla i pro své miminko. Cíl byl najít náušnice pro miminka pecky a na šroubek, protože ty doporučované pro miminka s brizurou, visací, mé holčice nesedí a má z nich otlačenou kůži na lalůčku. Navíc šroubek se jeví i jako lepší pojistka proti ztrátě, obzvlášť v zimním období, kdy se často obléká čepice.

Mé obavy, že by šroubek mohl tlačit, mi byly vyvráceny matkami-kamarádkami, a následně pozorováním své dcery. A tady je set, který jsem nám vybrala:

set-nausnic-matka-dcera

Oboje náušnice přišly v ochranné krabičce a s jejich kvalitou jsem spokojena. Perly a kamínky jsou zasazené rovně, nikde nekouká lepidlo, zapínání není křivé a celkově působí odolně. Ostatně i nákup samotný byl velmi pohodlný a objednávka přišla hned druhý den. Přečtěte si recenzi na e-shop Olivie.cz, kde jsem náušnce pořídila. 

Mile mě potěšilo, jak snadné a rychlé je nasadit a zašroubit zapínání dětské náušnice na šroubek, obzvláště pak ve srovnání s brizurou. I u dámských náušnic je zapínání rychlé, dámský patent je jak magnet – krásně k sobě zapínání zapadne. Náušnice jsou také opatřeny puncem ryzosti 925 na vnitřní straně náušnice.

Inspirace na náušnice pro miminko a maminku

Ať už jste máma, která vybírá náušnice pro sebe a dcerku, táta, který chce obdarovat svoje holky, či babička hledající inspiraci na dárek pro novopečenou matku a její dceru, vybrala jsem pro vás několik setů náušnic pro miminko a maminku, které udělají radost.

stribrne-nausnice-pro-miminko-a-maminku-set
set-pro-matku-a-dceru-nausnice-perly-stribrne-visaci
nausnice-pro-maminku-a-miminko
set-nausinice-pro-miminko-a-maminku-tlapky-stribrne-bile-kaminky
nausnice-pro-miminku-a-maminku-set-darek-pro-matku-a-dceru
darek-pro-matku-a-dceru
nausnice-detske-pro-miminko-a-maminku-set-ruzove-s-kaminky-s-brizurou
nausnice-set-matka-dcera-ruzove-visaci-darek-za-porod

TIP: Pro další inspiraci na náušnice pro miminka se podívejte na náš článek o tom, jak vybrat první náušnice pro miminko, ve kterém najdete pár dalších ukázek, a to i náušnic v klasickém či bílém zlatě.