Pokud se zajímáte více o kosmetiku a líčení jako takové, jistě víte, že každý rok je spojený s určitými trendy, které ovládnou jak přehlídková mola a sociální sítě, tak i reálný život. A proč se vlastně zajímat o nějaké ty nové trendy, když rok 2024 teprve začal? No přeci proto, abyste byly trendy dříve, než ostatní! Dnes jsme pro vás vybrali 7 těch nejvýraznějších trendů v líčení, které nás budou po celý rok 2024 obklopovat a uvidíte je doslova všude!

1.      Lesk jako blesk

S tímto typem jistě nepotěšíme majitelky problematické pleti. Stále bude totiž v kurzu především přirozenost, a tak slogan „méně je někdy více“ bude hrát prim i v tomto roce. A jak jinak zdůraznit zdraví a svěžest pleti než tím, že přidáme trochu lesku. Pokud jste tak majitelkou nějakého toho rozjasňovače, určitě jej neschovávejte příliš hluboko do šuplíku. Hitem je totiž zářivá pleť, takzvaná „glass skin“, po které touží snad každá žena. Třpytek a lesku se tak opravdu nebojte a dovolte si zazářit. A pokud hledáte produkty, s jejichž pomocí dosáhnete právě sjednocené a téměř dokonalé pleti, na které vypadá lesk nejlépe, můžete načerpat inspiraci zde:  https://makeup.cz/brand/337571/

2.      Kočičí líčení očí

Tento trend snad nikdy nevyjde z módy. Výrazné líčení očí hraje prim již od pradávna a svůdné pohledy jen tak z módy nevyjdou. A pro koho jsou tmavé černé linky příliš, vyzkoušejte jemnější odstíny, které vám lépe sednou. Nemusíte se však bát i experimentovat. Linky už dávno nemusí být zakončeny jen klasickým „ocáskem“. Objevte svoji kreativitu a odvažte se!

3.      Výrazné večerní líčení

Tento rok však nebude jen o přirozenosti. Pro ty z vás, které máte rády výrazné líčení, si rok 2024 také něco nachystal. Večerní líčení doplněné výraznou rtěnkou může být to pravé, co dodá vašemu stylu tu pomyslnou třešničku na dortu. Opět se nemusíte bát bláznivých odstínů. Zkuste temně rudou, ale i sytě růžovou či hnědou. Je to jen na vás, kterou si vyberete!

Zářivá rtěnka - trendy v líčení 2024, večení make-up

4.      Minimalistické denní líčení

I když se to zdá poněkud zběsilé, tento rok budou trendy výrazné oči a rty v noci a ve dne téměř neviditelné přirozené denní líčení. V denním líčení bude trendy sjednocená pleť, která bude mít zdravou barvu, ke které si můžete pomoci tvářenkou, a bude přirozeně lesklá, což vám zajistí rozjasňovač. Vsadit můžete také na jemnější hnědou řasenku a průhledný lesk na rty. „No make-up“ make-up je to, o co tu v roce 2024 půjde! I s tím si snadno poradíte, když víte, kam se poohlédnout – třeba k odborníkům na kosmetiku na makeup.cz.

5.      Dlouhé a husté řasy

Ne, nemyslíme tím řasy umělé, které často působí nevkusně a příliš nepřirozeně. Pokud jste majitelkou dlouhých a hustých řas, máte vyhráno. Vhodně je zvýrazněte řasenkou, nebojte se a nešetřete s ní. Pokud jde o jeden z trendů, co nikdy nevyjde z módy, tak jsou to právě dlouhé a husté řasy. A pro ty, kterým příroda bohužel takové řasy nenadělila, zkuste sérum na řasy. A uvidíte, třeba i vy budete za chvíli majitelkou krásných plných řas.

6.      Obočí, jak ho neznáme

V posledních letech bylo trendy plné, velké, a hlavně tmavé obočí. Trendy se však vždy mění, a tak majitelky tenkých obočí zbystřete. Vypadá to, že se do módy opět vrací obočí vytrhané a upravené. Navíc se předpokládá, že bude trendy obočí mnohem světlejší než to, co bylo trendy v posledních letech. A tak ženy, co si obočí barvily, mohou zvolnit. Na druhou stranu ženy, které mají obočí tmavé, mohou uvažovat o jeho zesvětlení.

7.      Třpytky všude, kam se podíváš

A jak se nalíčit na slavnostní příležitosti? Trendy jdou opět třpytivým směrem. Na plesy a festivaly budou trendy různé třpytky, kamínky a perličky, které se lepí na obličej pro zdůraznění například očí či rtů. Pokud tak ráda experimentujete, určitě se jich nebojte. Třpytky jsou letos in v jakékoli podobě.