První známky bílé námrazy na stromech a kalužinách. Jak hezky se na to dívá z tepla domova přes okno, které se s přicházejícím chladem čím dál víc rosí. Také při pohledu do kalendáře začínáme tušit, že pomalu nastává jedinečný čas v roce. A pokud ve svém okolí máte budoucí maminku, které také brzy nastane nové a vzrušující životní období, bude potřeba pro ni vybrat naprosto skvělý dárek. Podívejte se proto na tipy, které budoucí mamince zaručeně udělají radost!

Nejlepší péče pro budoucí maminku

Bříško se pomalu ale jistě zakulacuje. Ještě než přijde miminko na svět, potěší budoucí maminku péče, která je zároveň pro ni i pro jejího budoucího potomka. A nemusí jít přímo o vitamíny pro těhotné. I když i ty nastávající maminka jistě ocení. Z péče o těhotnou ženu ocení například kosmetiku šitou na míru: pro péči o těhotenské bříško před i po porodu.

Je toho tolik, co bude maminka s miminkem brzy potřebovat. Jistě proto potěší dárečky pro péči o dítě. Pokud se nechcete držet zkrátka a být pátými nebo šestými v řadě, kteří pořídí roztomilý růžový nebo modrý dudlíček, zkuste investovat do něčeho pěkného, a zároveň praktického. Rodiče takový dárek jistě ocení a třeba si na vás vždycky vzpomenou, když jim doma bude k ruce.

Například přebalovací podložky nebo dětské protiskluzové podložky do vany se dnes vyrábí v krásných obrázkových provedeních a jako dárek nejen neudělají ostudu, ale ani se na ně doma mamince nebude jen prášit. A když je řeč o společných dárcích pro děťátko i maminku, trefou do černého bude příjemný kojící polštář. Pro maminku bude pomocníkem, který se bude starat o příjemné pohodlně strávené společné chvíle během období kojení. Využití ale neztratí ani když miminko povyroste. Kojící polštář najde své využití i jako podpora při sezení a během her u batolat.

Kosmetika pro maminku

I když se životní role ženy s mateřstvím zásadně mění, uvnitř stále zůstává ženou, která touží být krásná a obdivovaná. Udělá jí radost, když jí darujete něco přímo pro ni. Řekne jí to, že i v závalu nových starostí a pochyb, zda všechno půjde správně, a v polovině maratonu okolo balíků plenek, v ní pořád vidíte jedinečnou ženu, která si pro sebe skvělou péči zaslouží. Darujte například pozornost v podobě balíčku pečující kosmetiky.

Darujte čas!

Že je to nemožné? Né tak docela. S šikovným domácím pomocníkem může mít novopečená maminka volnější ruce a více času na svoje maličké i sama na sebe. Vychytaná elektronika pro maminku a dítě se o to postará. Kdo (kromě manžela) se v prvních měsících a letech miminka stane maminčinou pravou rukou?

●      Chůvička

Právem jí patří 1. místo. Šikovná chůvička se stane opravdovou pomocnicí každé mamince. Chůvička spolehlivě pohlídá děťátko, když spí. A až se vzbudí, audiochůvička upozorní maminku, že malý človíček opět potřebuje její pozornost. Ale to není vše. Kromě přenosu zvuku zajistí dnešní videochůvičky také přenos obrazu, a některé dokonce umožní vzpomínky nahrávat. Maminka tak může mít o miminku neustále dokonalý přehled. Díky senzorům teploty a vlhkosti hlídají některé chůvičky prostředí, kde miminko spí. Funkce nočního světla nebo ukolébavky a promítání obrázků na dobrou noc pak ocení maminky i tatínci při uspávání nebo nočním vstávání.

●      Sterilizátor

Je vůbec potřeba nějaký sterilizátor? Vemte si jen to, kolik je všude bakterií. Naše babičky, když před nimi chránily své děti, musely vše pracně vyvařovat. Dnešní elektrické sterilizátory nebo parní sterilizátory do mikrovlnné trouby tohle všechno zvládnou velmi rychle a efektivně skoro samy! Poradí si nejen se sterilizací dětských lahví a saviček. Maminka je využije i ke sterilizaci dudlíků či příslušenství k odsávačce na mateřské mléko a dalších předmětů pro miminko.

●      Ohřívač lahví

Single nebo double? Ohřívače pro maminky s jedním potomkem nebo s dvojčátky udělají vždycky radost. Každý si to dokáže představit. Dítě pláče. Rychle ohřát mléko! Ach né. Mléko je přehřáté. Dítě stále pláče… Už žádné takové trápení nebo zkoušení teploty prstem! Ohřívač sám zajistí rovnoměrný ohřev na správnou teplotu nebo její udržení. Některé ohřívače disponují také funkcí rozmrazování nebo dokáží zároveň plnit úlohu sterilizátoru. No není takový domácí pomocník neodolatelný?

Tip na závěr 😉

Paleta dárků pro maminky je tak pestrá! Stále si nejste jistí, jaký nejlepší dárek nastávající mamince vybrat? Rozhodně není žádná ostuda, když se ohledně výběru dárku poradíte přímo s ní. Vždyť kdo ví lépe než maminka, co děťátko nebo ona sama potřebují.