To, že vám angličtina nedělá problém, v dnešní době už nepředstavuje náskok a výhodu nad ostatními. Spíše se dá říct, že jde o nutnost. Většina firem je součástí globálního trhu a ve větší či menší míře spolupracují se zahraničními klienty, dodavateli a kontakty. Na pohovoru do takové firmy rozhodně neokouzlíte bez znalostí anglického jazyka.

Angličtina: Důležitá součást životopisu

Z dobrého důvodu patří anglický jazyk mezi povinné předměty na základních a středních školách. Angličtina děti a studenty připraví na kontakt s lidmi z jiných států. A tak se při odesílání životopisů sejde téměř vždy většina těch, kde je uvedená znalost angličtiny na určité úrovni. A když vůbec neumíte anglicky? Potom se připravte, že na žádané pozice se probojujete jen velmi těžko.

Ve většině případů naštěstí nemusíte oplývat certifikáty a ohánět se splněnými úrovněmi. Bohatě postačí, když porozumíte a domluvíte se. A naučit se angličtinu na takové úrovni není nic složitého i díky nejrůznějším online kurzům.

anglictina-kurz-zdarma

Práce i za hranicemi

Máte pocit, že v našich podmínkách není váš pracovní obor dostatečně ohodnocen? Vydejte se na práci za hranice. Ať už půjde o sezónní záležitost na kratší dobu, nebo se do zahraničí rovnou odstěhujete, bez alespoň základní znalosti angličtiny to budete mít ze začátku velmi těžké. Když umíte anglicky, připravujete si lepší půdu pod nohama a vybudujete si výhodnější výchozí pozici pro začátek na nejrůznějších pracovních pozicích. Samozřejmě, že se během pobytu v zahraničí, kdy budete nuceni angličtinu používat, ještě zlepšíte, ale je dobré mít na cesty základy anglického jazyka, na kterých můžete stavět.

prace-v-zahranici-anglictina

Angličtina vám zajistí vyšší výplatu

Možnost práce ve velkých nadnárodních korporacích, příležitost spolupracovat se zahraničními partnery a nabídnout určitou výhodu v porovnání s ostatními si zaslouží odměnu. Díky vyšší kvalifikaci a úspěchu při získání lepší pracovní příležitosti může angličtina znamenat vstupenku za vyšší výplatou. A přiznejme si, že to je vždy příjemným bonusem. Tak na nic nečekejte a věnujte alespoň 20 minut studia anglického jazyka denně. Uvidíte, že se vám vložený čas a úsilí vyplatí.

Objevování nových možností a poznávání světa

Mnoho pracovních oborů je spojených s pracovními cestami do zahraničí. Pokud se nedorozumíte a nedomluvíte, nikdo vás na takovou cestu pravděpodobně nepošle. Tím pádem se ochudíte o cenné zkušenosti, nové poznatky i možné důležité kontakty.

digitalni-nomadstvi-thajso

Digitální nomádství

To, že neumíte anglicky, nemusí být nedostatkem jen ve chvíli, kdy hledáte zaměstnání. Do nepříjemné situace se dostanete i při práci na volné noze a podnikání. Bez znalosti angličtiny totiž můžete na digitální nomádství, a možnost pracovat díky internetu z různých koutů světa, skoro zapomenout. Bez možnosti dorozumět se je totiž cestování ještě více nebezpečné a záludné.

Zajímají vás jazykové online kurzy? Přečtěte si článek Online jazyky: recenze