Online jazyky je platforma, která vám umožní studovat mnoho cizích jazyků: od angličtiny a němčiny přes francouzštinu, španělštinu a ruštinu až po italštinu. A myslím, že studium jazyků nikdy nebylo snazší – Online jazyky mají totiž vlastní aplikaci, kterou snadno spustíte na počítači, tabletu i mobilu – studovat tak můžete opravdu kdekoli – u psacího stolu, v posteli, v kavárně, v hromadné dopravě po cestě do školy či do práce, ve frontě v supermarketu, nebo klidně i na záchodě.

Jako učitelku angličtiny na střední škole a lektorku kurzů pro dospělé mě vždycky zajímaly možnosti a metody výuky cizích jazyků – chtěla jsem být schopná svým studentům doporučit i další způsoby, jak se v jazyce zlepšovat. A právě v rámci pátrání jsem narazila na Online jazyky. Dnes bych vám chtěla tuto vzdělávací platformu představit a formou recenze poukázat na její fungování, klady a zápory. A protože angličtina by pro mě byla příliš snadná, ale já chtěla mít s aplikací takové zkušenosti, jako by měli studenti, rozhodla jsem se absolvovat kurz Němčina pro začátečníky A1-.

Studovna Online jazyky

Studovna aplikace Online jazyky je prostředí vašeho účtu, kde máte k dispozici vybraný kurz – obsah kapitol pěkně rozčleněný do jednotlivých sekcí a podsekcí, spolu s informací, kolik jste toho už v rámci kapitoly splnili.

V nastavení si můžete zvolit, kolik času chcete studiu denně věnovat a na mobilu či tabletu zapnete notifikace, které vás upozorní, že přišel čas studia.

online-jazyky-studovna-aplikace

Prohlédněte si, jak vypadá a funguje studovna Online jazyků díky nezávazné bezplatné lekci:

Online jazyky: Recenze kurzu

1.    Fungování studovny

Líbí se mi, že je aplikace velice intuitivní, přehledná. Nemáme šanci se ztratit. Navíc hned na úvod na nás vyskočí video, ve kterém lektorka vysvětluje, jak celá studovna funguje, jak na její nastavení podle našich potřeb a informuje nás, že nás celým kurzem bude provádět. Hned v dalším videu se dozvídáme, co vše je náplní kurzu pro první měsíc. Za mě velmi povedený start – nemusela jsem nikde bloudit a dohledávat informace, to oceňuji.

Výklad látky je přehledný, srozumitelný a následuje po něm mnoho variabilních cvičení – od přiřazování slovíček k překladu či obrázku, jejich vypisování, zařazování do věty či tvorby vět, nahrávání pro procvičení výslovnosti až po psaní textu z odposlechu. Nechybí ani opakovací cvičení. Myslí se tak na všechny dovednosti – psaní, poslech i mluvení.

Při používání mobilního telefonu málokdo využívá diakritiku – i to je v aplikaci zohledněno. Stačí si nastavit, že chceme, aby aplikace vyhodnocovala námi psané odpovědi bez diakritiky a bude se tak dít – žádné zdržování s psaním háčků, čárek, velkých písmen či dalších znaků pro daný jazyk.

Při studiu mile překvapilo, že do výuky zařadili i písničku, která mě perfektně naladila na německou vlnu a dodala další motivaci ke studiu.

2.    Motivace v rámci studovny

Po každé části, na nás vyskočí krátké zábavné video, kde nás lektoři vtipným způsobem informují, jaký byl výsledek – pogratulují nám k úspěchu nebo doporučí, abychom si lekci zopakovali. Opravdu mě překvapilo video se známým hercem Pavlem Liškou, který mě svým komentářem k mému výsledku hodně rozesmál.

studovna-online-jazyky

3.    Bonusy navázané na online kurzy

V rámci náplně kurzu jsou i cvičení, kdy si nahráváme vlastní výslovnost, a tak výuka přes aplikaci není čistě pasivní. Co se mi ale líbí je, že online kurz je doplněný i možností navázat aktivním užíváním jazyka. Nabízejí se dvě možnostiSkype lekce, které přesně navazují na náplň online kurzu, a tak to co se naučíme ve studovně můžeme hned aplikovat aktivním zapojením na živo s lektorem. Druhou možností je i konverzační klub, kde se v online prostoru schází lektor s maximálně 5 účastníky a konverzuje se na předem zvolené téma. Úroveň studenta je samozřejmě zohledněná.

4.    Metodika v rámci kurzů Online jazyků

Ne nadarmo se říká: Opakování je matka moudrosti. A pro výuku to platí dvojnásob, to mohu potvrdit ze své učitelské praxe. Proto oceňuji i metodiku, které se v Online jazycích drží – říká se jí řízené opakování. Aplikace umí vyhodnotit, kdy jsme probranou látku zvládli, a co je ještě potřeba zopakovat. Každá opakovací lekce je pak dělaná konkrétnímu studentovi na míru, a tak si snadno uložíme látku do dlouhodobé paměti.

Líbí se mi i rozložení poměru nové látky a opakování, kdy se 30 % času učíme nové věci a 70 % opakujeme. Díky tomu nedochází k přesycení, kdy mozek už nepojme nové učivo, což by vedlo k frustraci a demotivaci a nejspíš bychom brzy kurz odložili. Takže i tady za mě velké plus.

Výhody aplikace Online jazyky

✔️ Můžete vyzkoušet lekci zdarma pro všechny jazyky a jazykové úrovně, a bez závazků tak zjistit, zda vám online kurz či jeho úroveň bude vyhovovat.

✔️ Aplikaci můžete používat na počítači, tabletu i mobilu, vaše pokroky jsou v rámci zařízení propojené. Ráno tak můžete studovat na telefonu, odpoledne na počítači a večer na tabletu. Je to jen a jen na vás.

✔️ V rámci kurzu uvidíte pod zvolenou přezdívkou svoje výsledky v porovnání s ostatními – za svoje pokroky získáváte body a umisťujete se v žebříčku. Když mají kurz i vaši přátelé, můžete soutěžit mezi sebou a vzájemně se ke studiu motivovat.

studovna-online-jazyky

✔️ Nejenže si můžete kurz vyzkoušet zdarma, ale ani v případě, že si jej zakoupíte a nebudete s ním spokojeni, nemusíte litovat propadlých peněz – Online jazyky si za kvalitou svých kurzů stojí a tak se nebojí nabídnout garanci vrácení peněz.

✔️ Studovat můžete kdy a kde chcete, když máte čas a chuť.

✔️ Tempo studia si určujete sami.

✔️ Když nevíte svou jazykovou úroveň, stačí absolvovat vstupní online test nebo ji jednoduše odhadnout. Když se nestrefíte a náplň kurzu vám nebude vyhovovat, můžete si do 14 dnů vybrat jiný kurz nebo požádat o vrácení peněz.

Nic neriskujete, neváhejte a zkuste to.

Stojí kurz od Onlinejazyky.cz za to?

online-jazyky-recenze-studovna

Přemýšlela jsem, co se mi na aplikaci nelíbilo, abych ji jen nevychvalovala. Snad můžu zmínit jeden obrázek u cvičení s přiřazováním přídavných jmen. Na fotce byl vyobrazený zastaralý telefon a měla jsem k němu přiřadit správné přídavné jméno – které mělo být “neu = nový” – což mě samozřejmě nenapadlo, protože telefon rozhodně nově nevypadal. Šup, a chyba byla na světě. To byl nicméně výjimečný případ a ve výsledku mě to spíš pobavilo.

Celkově jsem s aplikací spokojená, jedná se o profesionální nástroj výuky jazyků, u kterého je znát, že je vytvořený profesionály z oboru. Líbí se, jak je vše srozumitelně vysvětleno a ke každému výkladu je několik různých cvičení, které mají za cíl upevňování jazyka, a fungují. Cvičení se navíc střídají, a tak to není nuda.

Zajímavá mi přišla i dobře zvolená motivace ke studiu – ať už je to umisťování se v žebříčcích, možnost soutěžit s přáteli, vtipná videa k výsledkům cvičení, či informační e-maily s radami a tipy k výuce.

Z pozice učitelky a lektorky cizího jazyka a teď už i studentky druhého kurzu od Online jazyků můžu tuto aplikaci upřímně doporučit.

Chceš se taky konečně posunout a naučit se cizí jazyk?