Jestliže to chceme v životě někam dotáhnout, musíme na sobě usilovně pracovat. A jedním z nejdůležitějších faktorů osobního rozvoje je vzdělání. Bohužel se však stále častěji setkáváme s názory, že naše školství nepatří zrovna k prémiovému a absolventi vysokých škol se mnohdy potýkají s tím, že nemají dostatečné znalosti. A to, co jim chybí nejvíce, je praxe. Bez ní nejsou schopni uplatnit se v reálném životě. Jak tedy vybrat vysokou školu, po jejímž absolvování budete připraveni do života?

Panevropská univerzita Praha se zaměřením na praxi

Při hledání vysoké školy, která se zaměřuje na praktickou orientaci, dříve či později objevíte soukromou vysokou školu s názvem Panevropská univerzita Praha. Jejím specifikem je opravdu široká nabídka studijních programů, kde si na své přijdou všechny věkové kategorie, tedy nejen čerství maturanti, ale i ti, kteří už nějaký ten pátek pracují. Tato univerzita si navíc klade za cíl podat svým studentům problematiku tak, aby ji pochopili, porozuměli jí a uměli ji prakticky využít. Kromě toho si zakládá také na respektu, a to jak ke studentům samotným, tak i k vyučujícím. Studenty propojuje se špičkovými akademiky a odborníky z praxe, a dává jim tak možnost naučit se praktické dovednosti.

Panevropská univerzita Ostrava

Pokud vás filosofie Panevropské univerzity nadchla, ale máte to do hlavního města z ruky, nemusíte zoufat. Panevropská univerzita Ostrava je totiž druhým výukovým pracovištěm, kde můžete stejně jako v Praze studovat v bakalářském, navazujícím magisterském nebo doktorském programu. A studijní programy jsou tu opravdu pestré. Vybrat si můžete například studijní program Podnikání a management, Cestovní ruch a turismus, Řízení lidských zdrojů, Lokální a globální ekonomika či Marketingová komunikace. Kromě této klasiky však můžete využít i specifické programy, u kterých máte jistotu 100% uplatnění na trhu práce, jako je například Provoz a řízení letecké dopravy či specializace na bezpilotní systémy – drony. Jednotlivé programy můžete studovat v prezenční i kombinované formě a některé dokonce i v angličtině.

Pokud tedy zvažujete, že se pustíte do studia vysoké školy a chcete volit takovou, která nebude jen „nalejvárnou“, ale bude vám přínosem pro vaši praxi, pak je Panevropská univerzita tou pravou volbou.