Sportujete nebo se sportem začínáte a nejste si jistá, která podprsenka bude pro vás vhodná? Pak jste tady správně. Poradíme vám, jak vybrat typ podprsenky, která bude odpovídat vašemu tělu a doporučíme konkrétní podprsenky, u kterých se můžete spolehnout, že vás při sportu podpoří, aniž by vám jakkoli překážely. 

Podprsenky se dělí zpravidla na dva typy, pro menší (A, B) a větší poprsí (C a větší). Ať vybíráte kteroukoli podprsenku, důležité je, aby vám podprsenka dobře seděla a nikde netlačila. Téměř byste o ni neměli vědět. Proto, objednáváte-li online, vyplatí se objednávat z e-shopů, které nabízejí vrácení / výměnu zdarma. Jako příklady podprsenek jsem zvolila online obchod Astratex, který právě tuto možnost nabízí, a který vám mohu doporučit z osobní zkušenosti.

Ramínka 

Podprsenky, které jsou navrženy pro menší velikost prsou, mají podobný tvar jako klasické tílko nebo lambáda. Jejich ramínka jsou rovná, překřížená na zádech nebo do tvaru Y. Jsou vyráběné z pevného elastického materiálu, který prsa pevně drží, tak aby se nepohybovala. Dnešní materiály jsou již tak kvalitní, že podprsenky bývají dostatečně prodyšné a pohodlné.

Nabízí se i sportovní podprsenka bez ramínek, která vám zajistí příjemné nošení, kdy se vám nebudou tvořit nevzhledně vypadající otlaky od pásků na ramenou. 

sportovni-podprsenka-bez-raminek
Sportovni-podprsenka-Memphis

Sportovní podprsenku si vybírejte také podle druhu sportu, jaký chcete provozovat.

Podprsenka bez ramínek je vhodná spíše na letní jízdu na kole, procházky nebo pohodovou jízdu na kolečkových bruslích.

Pro pohyby většího rozsahu jako je jóga nebo posilování bude lepší mít ramínka, stačí úzká.

Rychlé pohyby, jako je běhání nebo tenis, budou vyžadovat široká ramínka, případně i vysokou podporu či vystužení.

Sexy při sportu

Zpevnění a pěkného tvaru prsou při sportu dosáhnete sportovní podprsenkou s vycpávkami. Ty prsa pevně drží a stejně jako klasické podprsenky vytvoří přitažlivý dekolt.

V případě, že jste hrdá na svá prsa a chcete je dávat na odiv i při cvičení, bude sportovní push-up podprsenka to pravé. Kvalitní podprsenky vám zajistí nejen sexy vzhled, ale dopřejí i pohodlí. Když na sobě makáte, je to náročné samo o sobě a určitě netoužíte po tom, aby vám to znesnadňovala podprsenka, která vás někde dře, škrábe nebo nepříjemně stahuje. 

Sportovni-podprsenka-Push-Up-bez-kostic

Materiály

sportovni-Podprsenka-s-raminky

Důležitým kritériem pro výběr sportovní podprsenky je také materiál. Zaměřte se především na to, zda je podprsenka dostatečně prodyšná a odvádí pot, ale také jestli je pevná a poskytuje dostatečnou podporu pro prsa.

Sportovní podprsenky se obvykle vyrábějí ze směsi polyesteru a lycry. Lycra zajišťuje pružnost, nemačkavost a pevnost materiálu. Polyesterová vlákna jsou navržena tak, aby odváděla pot a rychle usychala. Některé podprsenky mají antibakteriální úpravu, která pohlcuje nechtěný odér. Také přírodní materiály se hojně využívají: funkční sportovní podprsenka merino je z kvalitní vlny a je vhodná pro pobyt v přírodě.

damska-sportovni-podprsenka

Větší poprsí

Pro větší poprsí se vyrábějí sportovní podprsenky, které jsou pevně vyztuženy, aby udržely prsa bez pohybu a nic vám nebránilo plně se soustředit na vykonávanou aktivitu.

Sportovní podprsenka pro větší poprsí

Když si vybíráte sportovní podprsenku pro větší poprsí, dbejte na to, aby byla pevně vyztužena. Oporu vám zajistí nejen pevně tvarovaná ramínka, ale také kostice, na které jste zvyklá z klasické podprsenky.

Většina podprsenek se obléká přetažením přes hlavu. Pro pevnější podporu existují typy, které mají na přední straně zip. Jejich výhoda je, že drží pevněji a tím, že není třeba převlékat je přes hlavu, se nevytahují.

damska-sportovni-podprsenka-velke-poprsi

Sportovní podprsenka xxl

Sportovní podprsenka pro prsa xxl je upravena tak, aby prsa opravdu pevně držela, proto je v přední části podprsenky zvýšený střed a na bocích podpůrný boční díl košíčků. Samozřejmostí jsou klasické kostice, které dávají oporu a udržují tvar prsou.

Na zádech je vybavena zapínacími háčky, ve třech nebo čtyřech řadách.

Nechybí pevná a široká ramínka, která jsou rovná nebo vzadu překřížená.