Důvodů, proč si pořídit chytré hodinky, je celá řada. Někteří je zbožňují kvůli využití při sportu, jiní si z nich dělají „osobní asistenty“, kteří jim ohlásí každou novou SMS zprávu nebo příchozí hovor. Proč byste si měli chytré hodinky pořídit i vy?

Sporty

Chytré hodinky mají své příznivce zejména mezi milovníky sportů. Smart watch nabízejí jednoduché krokoměry i složitější vychytávky. Počítají například uplavané kilometry, uběhnuté míle či nachozenou vzdálenost. Díky tomu si můžete monitorovat prakticky každou vaši aktivitu. Pochopitelně záleží na tom, které hodinky si vyberete, ale mnohé z nich umí přepočítat vynaloženou energii na spálené kalorie.

TIP: Pokud si pořizujete chytré hodinky na sport, vybírejte takové, které pokryjí všechny sporty, které máte rádi.

Přijímání SMS zpráv, hovorů a e-mailů

Pokud patříte mezi velmi vytížené osoby, pak na chytrých hodinkách nejvíce oceníte možnost přijímání hovorů, e-mailů či esemesek. Čeká-li vás například důležitý telefonát, snadno jej vyřídíte z auta na cestě do práce či domů. Stačí, když si propojíte hodinky s mobilním telefonem a ten s reproduktorem v autě a máte hotovo. Příchozí hovor pak přijmete jedním stisknutím tlačítka na hodinkách.

Stejně tak si můžete za pochodu přečíst e-mail nebo zprávu. Snadno na ně také odpovíte, právě prostřednictvím hodinek.

Přehrávání hudby a podcastů

Nebaví vás s sebou neustále nosit iPod nebo telefon, abyste si mohli přehrát muziku nebo podcast? Tuto možnost opět uvítají především sportovci nebo milovníci dlouhých procházek. Do hodinek si stáhněte svůj oblíbený playlist nebo podcast a poslech máte zajištěn. Jen si doma nezapomeňte sluchátka, bez nich byste si hudbu ani podcast nevychutnali.

Používání aplikací i bez mobilu

Kalendář, navigaci nebo třeba stopky můžete vesele používat na svých chytrých hodinkách. Takže už nemusíte pokaždé, když budete péct bábovku, nastavovat minutku na mobilu, ale stačí vám jen párkrát kliknout na hodinky. Stejně tak můžete využít aplikaci map v hodinkách, nejrůznější přehrávače hudby nebo měřič srdeční aktivity.

Hlídání mobilního telefonu

Stává se vám, že telefon někde odložíte a pak si nemůžete vzpomenout, kam jste ho dali? Hodinky a mobilní telefon jsou vzájemně propojené, díky tomu můžete dohledat zařízení, které se zrovna vzdálilo z vašeho zorného pole. Stačí, když si v hodinkách zapnete aplikaci pro hledání telefonu a stejný postup platí i opačně, pokud nemůžete najít hodinky. Toto propojení vám umožní mít oba elektronické pomocníky neustále „na očích“.

TIP: Zjistěte více o dalších chytrých hodinkách: