Údržbu zahrady je potřeba efektivně plánovat. A to i s pořízením vhodných nástrojů. Na to je právě teď nejvhodnější čas. Elektrická ruční pilka Brenchie představuje nepostradatelného pomocníka pro každou domácnost. Co vlastně umí a v čem tkví její nejdůležitější výhody? Testoval jsem na vlastní zahradě, co všechno zvládne.

Technické parametry elektrické pily Brenchie

 Než se pustím do samotného hodnocení, stojí za to zmínit technické parametry ruční pilky:

  • napájecí napětí (DC): 24 V / 36F
  • typ baterie: lithium-iontová
  • kapacita baterie: 1500 mAh, 5,55 Wh
  • napětí: 100–240 V (střídavé napětí), 50–60 Hz
  • délka vodící lišty: 13,5 cm
  • balení obsahuje: akumulátorovou pilu, baterii, nabíječku a klíč

Elektrická pila Brenchie – síla v malém těle

Elektrická ruční pilka Brenchie je kompaktním protějškem klasických akumulátorových pil. Nabízí hmotnost necelých 700 gramů. Díky tomu se s ní snáze manipuluje, a to i jednou rukou. Pracovat s ní bez problémů zvládnou dokonce i ženy. K pohodlí přispívá i ergonomický tvar.

Navíc je dostatečně výkonná, stačí jí pouhých 15 sekund na to, aby přeřízla kmen o průměru 15 centimetrů. Proto ji využijete převážně pro péči o zahradu, na řezání dřeva a prořezávání větví. Dokonce ani při řezání silnějších větví se nemusíte bát, že vám tato pila vyskočí. Zuby řetězu perfektně přiléhají ke kůře stromu a vnitřní části dřeva bez ohledu na jeho vlhkost a stáří.

INFO: Pilku Brenchie jsme obdrželi k testování od e-shopu Zapárkorun.cz, na který jsme napsali recenzi.

S pilou se díky jejímu designu dobře manipuluje i v těžko přístupných místech. Kromě pohodlí při práci je konstrukční návrh této pily zaměřen i na bezpečnost. Dokonalý úchop má význam především z hlediska prořezávání mladých dřevin.

A tady už přikládám video, jak se s pilkou pěkně pracuje, a co zvládne:

Údržba a životnost

Toto zařízení disponuje mimořádně silným motorem s vysoce kvalitním řetězem. Ten je vyroben z hluboko kalené oceli. Díky tomu je mimořádně odolný proti opotřebování.

rucni-pilka-na-drevo

Ovšem pozor, bez správné údržby se neobejdete. Aby se během provozu řetěz nezadřel je potřeba vodicí lištu a řetěz pravidelně namazat. Pohon řetězu se mazat nemusí. Díky tomu budou výsledky řezání s touto pilou vždy naprosto precizní a spolehlivé.

Díky integrovanému akumulátoru vám při práci nebude překážet žádný kabel. O dlouhou výdrž a pohodlí při práci se postará vysokokapacitní Li-ion baterie s kapacitou 1500 mAh. Ta nabízí až 10x delší životnost než běžné baterie.

Zařízení je vybaveno systémem regulace otáček, který zajišťuje úsporu energie. Na zahradě zvládne prořezávat na jedno nabití celkem půl hodiny provozu. Vzhledem k rychlosti a efektivitě řezání tak za tu dobu stihnete bez problémů prořezat větve několika stromů.

Ruční pilka Brenchie se dodává v balení, které obsahuje kromě baterii i nabíječku a klíč. Sestavení je rychlovka a zvládne to každý i bez návodu. Ten nicméně je součástí balení. Je proto připravena k okamžitému použití.