E-shop iodesign.cz je uživatelsky pozitivně hodnocený obchod věnující se převážně bytovým doplňkům a dekoracím. V recenzi se věnuji zejména celkovému hodnocení webových stránek a také testovací objednávce květináčového setu, který jsem si z e-shopu objednala.

Recenze e-shopu iodesign.cz

Elektronický obchod iodesign.cz nabízí nejrůznější sortiment v rámci nábytku, dekorací a bytového designu. Název e-shopu parafrázuje hlavní zaměření obchodu; zkratka „io“ totiž symbolizuje indoor a outdoor a v kombinaci s termínem design pak poměrně jasně stanovuje pole působnosti firmy iodesign.

Mohu s klidným svědomím říct, že e-shop iodesign.cz dostál svým cílům, které si v popisu firmy vytyčil, a nabízí tak opravdu širokou škálu interiérových i venkovních doplňků.

Přehlednost webu

Domovská stránka obchodu nabízí čtyři hlavní kategorie: Skladovky, Nábytek, Místnosti a Zahrada:

  • V nabídce Skladovky se nachází sortiment všech kategorií, který je ve výprodeji. K dispozici jsou zde stovky nejrůznějších dekorací, nábytku či dalšího zboží, které je ihned k odeslání.
  • Kategorie Nábytek a Místnosti nabízí přehledné podkategorie jednotlivých výrobků, ve kterých jsem se velmi snadno orientovala. Nechybí také přehledné filtry vyhledávání podle ceny, materiálu, značky apod.
  • Záložka Zahrada pak v sobě zahrnuje zahradní nábytek a doplňky, které je dle potřeby taktéž možné různě filtrovat či seřazovat.

Iodesignér

Za zajímavou funkci webu pak považuji možnost konzultace návrhu designu interiéru či exteriéru s profesionálním designérem (služba Osobní iodesignér). Poradce jednoduše kontaktujete prostřednictvím telefonu nebo e-mailu, sdělíte jim své představy, zašlete fotografie a do 3 dnů dostanete návrh řešení na míru ušitý vašim požadavkům.

Již při první návštěvě obchodu mě potěšilo vyskakovací okno s možností slevy 300 Kč na první nákup po zadání e-mailové adresy. Přestože se tento koncept objevuje na českých internetových obchodech poměrně často, stále jej považuji za příjemný bonus a lákadlo pro můj nákup.

Recenze výrobku

kvetinace-skandinavsky-styl

Průběh objednávky

E-shop iodesign.cz disponuje poměrně vysokým zastoupením pozitivních ohlasů s pouhým zlomkem negativních recenzí. 

Rozhodla jsem se tedy obchod vyzkoušet a objednala si set květináčů MARLA. Přestože aktuálně je v nabídce pouze černá varianta, v době mé objednávky byly květináče k dispozici také v barvě béžovo-šedé, proto jsem si zvolila právě tuto variantu.

I přes ujištění e-shopu, že zásilka dorazí do dvou týdnů, musím vyzdvihnout zejména rychlost zpracování mé objednávky. Zboží jsem měla doma již 3. den od uskutečnění objednávky

Balík byl velmi pečlivě zabalen, takže riziko možného poškození při přepravě bylo sníženo na minimum.

Hodnocení výrobku

Provedení obou květináčů bylo velmi kvalitní a bez vad. Výrobek MARLA patří k sortimentu dánského výrobce skandinávského nábytku HOUSE NORDIC. Tento styl interiérových doplňků se v poslední době těší velké oblibě zejména díky své jednoduchosti, elegantnosti, a právě kvalitnímu provedení. Set květináčů MARLA tak bezpochyby naplnil má očekávání od skandinávského stylu, jelikož svým designem velmi vhodně doplnil mou domácnost, kterou se snažím orientovat právě do severského dekoru.

Shrnutí hodnocení

Celkově mohu svou objednávku na e-shopu iodesign.cz hodnotit jen kladně. Příjemná orientace na webových stránkách obchodu, rychlé jednání a kvalitní provedení objednaného výrobku ve mně zanechává pocit, že se v žádném případě nejedná o moji poslední objednávku z obchodu iodesign, a velmi ráda se o mou pozitivní zkušenost podělím i s ostatními zájemci o bytové dekorace či nábytek, kteří nákup u tohoto prodejce zatím pouze zvažují.

Když vyberete, neváhejte využít slevový kód na 5 %: JAKTOVYBRAT5.