Multifunkční hrnec z Prostřeno; ETA Leonardo je vynikajícím pomocníkem do každé kuchyně. Co má společného se slavným malířem, co všechno umí a proč se ho nemusejí bát ani méně zkušení kuchaři? Věděli jste, že nový Leonardo vaří skoro sám?

Co je ETA Leonardo

Multifunkční hrnec ETA Leonardo není pouze obyčejným hrncem. Jedná se o varného robota, který se postará o rychlé a chytré vaření.

Tato novinka pochází z portfolia známé české značky ETA. Jde o přírůstek v rozšířené rodině robotů, kteří si suroviny sami připraví, umíchají a na uživatele už následně čeká „pouze“ hotový recept. Bez námahy, bez čekání nebo postávání u plotny.

Jídla připravená v tomto robotu jsou tak v duchu filosofie „z jednoho hrnce“ včetně složitějších recept, jako je například česká klasika v podobě svíčkové. Problém pro něj ovšem nepředstavuje nejen vynikající oběd, ale ani například zdravá večeře.

Možnosti hrnce ETA Leonardo dále rozšiřuje i značně bohatá škála nejrůznějšího příslušenství, jako je například šlehací metla nebo hnětací hák či nástavec s noži.

Eta kuchy?sk� robot Leonardo 007090000

Návod aneb jak to funguje

Jak funguje ETA Leonardo? I ti z vás, kteří s ním zatím neměli možnost seznámit naživo ve vlastní kuchyni, možná tento výrobek dobře znají.

Jedná se totiž o známý multifunkční hrnec, který vídáte v pořadu Prostřeno. V oblíbeném kulinářském pořadu s ním vařili nejen běžní soutěžící, ale také slavní foodblogeři. Jak si nejen profesionálové, kteří si tykají s kamerou, vedli? To můžete nyní sledovat v archivu TV Prima v týdnu od 15. do 19. listopadu a také v týdnu od 22. do 26. listopadu.

TIP: Jste nadšění kuchtíci? Multifunkční hrnec z Prostřeno jistě snadno zvládne i některé z původních českých jídel.

Zdá se vám, že vaření na kameru vypadá jednoduše a nedá se převést do běžných podmínek? ETA Leonardo vás přesvědčí, že to možné je. Slavný hrnec z Prostřeno zastoupí funkce hned několika běžných domácích spotřebičů v podobě mixéru, šlehače, kuchyňské váhy i parního hrnce, ale dokonce také sporáku. Celkem dokáže tento multifunkční hrnec zastat až 15 funkcí v jediném zařízení.

Díky tomu významně šetří váš čas, ale i prostor v kuchyni. Zároveň odstraní zbytečnou námahu spojenou s mytím velkého množství nádobí. Postačí umýt jediného robota, a to, pozor, taktéž v myčce nádobí. Do myčky smí přijít téměř všechny komponenty kromě podstavce a varné mísy.

Práce s robotem je přitom velmi jednoduchá díky zcela intuitivnímu ovládání. Suroviny tak stačí v určeném pořadí do zařízení pouze naskládat. O zbytek se už zvládne postarat sám. S multifunčním hrncem proslaveném v oblíbeném pořadu Prostřeno připravíte ledovou tříšť a vzhledem k nastavení teploty v rozmezí od 37 do 130 °C v něm lze pohodlně vařit.

Recepty a inspirace

ETA Leonardo je, ač dostal jmeno po slavném renesančním malíři, dalo by se s nadsázou říci, ryzí Čech. V kuchyni se s ním však pouze na české recepty omezovat nemusíte. Hravě s ním vykouzlíte speciality italské, francouzské nebo asijské kuchyně.

A pozor, nová jídla ani nemusíte sami vymýšlet. Aby vám nedošla nikdy inspirace, ETA Leonardo se dokáže dokonce připojit na Wi-Fi a sám si stáhne aktualizovaný seznam receptur. Náročnějšími postupy vás provede, nemusíte tak mít obavu z nedostatku kulinářských zkušeností. S Lenonardem objevíte tak až stovky báječných receptů.

Vaření s tímto hrncem je natolik jednoduché, že se nemusíte obávat vpustit do kuchyně i své malé pomocníky. ETA Leonardo se naučí obsluhovat i děti.

ETA Leonardo vs Thermomix

Jak už bylo řečeno, ETA Leonardo vsází na klasický koncept kuchyňských robotů. V čem je tedy výjimečný?

Výhodou je to, že u jednotlivých receptů se zaručeně nemusíte omezovat pouze na ty, které předpřipravil výrobce. ETA Leonardo se snadno přizpůsobí chutím ve vaší rodině a zvládne s přehledem všechny oblíbené domácí recepty.

Vybrat si můžete mezi automatickým režimem i manuálním vařením, kde si sami nastavíte teplotu, čas a rychlost otáček.

Své místo na slunci si však robot z dílny značky ETA nezasloužil jen díky svým funkcím, ale také pro příznivou cenu. Ta je pro spotřebitele zcela nezanedbatelné rozhodovací kritérium. A právě vysoká pořizovací cena pomyslným způsobem na českém trhu zlomila vaz konkurenčnímu výrobku Thermomix od značky Vorwerk.

Přečtěte si celé srovnání ETA Leonardo vs Thermomix.