Přírodní mramorová drť dokáže rázem změnit design vaší zahrady. Dokonalost mramoru podtrhují užitné vlastnosti každé cestičky nebo okrasného prvku v okolí vašeho domu. Inspirujte se následujícím textem, kde všude mramorovou drť můžete použít.

Nejoblíbenější mramorová drť

Velmi vyhledávaná je mramorová drť bílá, zastoupena slavnou Bianco Carrara pocházející z Itálie. Využívali ji sochaři v renesanci a je součástí církevních staveb v Toskánsku. Její historické využití je známkou, že se jedná o materiál s vysokou zárukou odolnosti a stálosti vyzkoušené během stovek let. Nyní máte i vy příležitost stát se umělcem při tvorbě chodníku klikatícího se zahradou. Ani v noci se neztratíte, protože vás bude vést jemná záře mramorové drtě bílé i za měsíčního svitu.

Mramorová drť vyzdobí každou zahradu

Mramorovou drtí vyplníte bezúdržbové plochy. Použitím v okolí solitérních rostlin nebo větších kamenů zdůrazníte jejich vzhled a přitáhnete k nim pohled. Další užitnou vlastností drtě je zadržování vody v hlubších vrstvách půdy a zlepšení vsakování dešťových srážek. Za zmínku stojí i skutečnost, že podpoří růst rostlin milujících vápník. Ten se totiž uvolňuje při kontaktu mramorové drtě s vodou. Nebo s její pomocí zakryjete místa, kde se kvůli nedostatku světla rostlinám nedaří.

Mramorová drť v blízkém okolí domu a v interiéru

Kamenná drť z mramoru je dokonalým pochozím materiálem na terasu. Vybírejte frakci o drobných rozměrech, která nepoškodí vaši obuv. Větší kamínky se lépe hodí do míst, kde nechodíte. Jsou to například okapové chodníčky v sousedství zdí domu, obruby pěšinek a záhonů. Mramorovou drtí můžete dekorovat i zimní zahrady a interiérové fontány.

Barevná různorodost mramorových drtí

Mramorová drť může mít jakoukoliv barvu. Dostupné je spektrum od bílé přes šedou až k černé. Populární jsou i hřejivé odstíny červené a hnědé ve světlých a tmavých tónech. Vždy máte možnost přesného vyladění s dalšími barvami v exteriéru i interiéru. Zvažujete použít mramorovou drť na hroby? V první řadě se nabízí decentní černý mramor Nero Ebano. Stejný účel splní i sněhobílá Bianco Carrara.

Nákup mramorové drtě

Na e-shopu Stonex.cz si snadno vyberete mramorové drtě z pohodlí domova. Ať už si zvolíte jakoukoliv barevnou nebo velikostní variantu, můžete vybírat z více možností celkové váhy. Na paletách jsou umístěny praktické pytle, které kamkoliv pohodlně přenesete. Doprava je zdarma po celé České republice.