Člověk by ani nevěřil, jak moc může být matrace důležitá. Všude se o tom píše, mluví, ale je to skutečně tak? Pojďte se s námi podívat na zoubek matracím z líné pěny. V čem jsou tak zvláštní? A komu přinesou sladké sny? Ocení je nejen zdraví zákazníci, ale i ti z vás, kdo bojují s nějakými zdravotními problémy.

Trápí vás bolesti pohybového aparátu

Podle ortopedů došlo u uživatelů matrací s paměťovou pěnou ke snížení bolestí v oblasti páteře, ramenou, krku, boků a kloubů. Tyto části se při spánku hodně přetěžují. A jestli k tomu máte dispozice, není divu, že se potom ozývají i přes den. Jelikož matrace z paměťové pěny neodporuje protitlakem, máte šanci se svých bolestí zbavit, nebo si alespoň částečně ulevit.

Paměťová pěna totiž reaguje na teplotu a hmotnost těla. Zvládne se perfektně přizpůsobit každé nerovnosti a křivce. Díky tomu dosáhnete lepší polohy během spánku – přesněji anatomicky správné polohy, jak by řekli odborníci.

Máte alergii nebo astma

Jestli vás trápí alergie nebo astma a roztoči jsou vaši úhlavní nepřátelé, našli jste to správné řešení. Na matraci z líné pěny jim totiž pšenka nepokvete.

Vyrábí se ze syntetického materiálu, což je pro ně (a další mikroorganismy) vlastně nepřátelské prostředí. Podle odborníků by vám od některých příznaků alergie dokonce tento typ matrace mohl ulevit. 

Rádi spíte na boku

Jestli neusnete jinak než na boku a běžná matrace vám nevyhovuje, protože vás tlačí, zauvažujte nad paměťovou pěnou. Je měkká, poddajná a vaše tělo pěkně obejme. Na rozdíl od klasických měkkých matrací však dokáže udržet tělo ve zdravé anatomické poloze.

Kdybyste své problémy přehlíželi, mohou vás klouby kvůli spaní na boku na nevhodné matraci začít bolet i přes den a dlouhodobě.

V noci se hodně potíte

Povlečení ze lnu, prostěradlo z bavlny, pootevřené okno i v zimě; Vyzkoušeli jste, co se dalo, ale stále se v noci budíte celí zpocení? Možná to způsobuje vaše současná matrace. Spousta z nich se totiž vyrábí z neprodyšných materiálů, které tělo nadbytečně ohřívají a nedovolí pokožce dýchat.

Vyzkoušejte matraci z paměťové pěny. Je nejen prodyšná, ale také vyrobená z antibakteriálního materiálu. Takže ani při nadměrném pocení nezačne zapáchat. Nezapomeňte však, že i kvalitní povlečení dělá hodně. Nebojte se proto v této oblasti investovat.

matrace-lina-pena-vyhody

Osoby upoutané na lůžko a lidé se zdravotním postižením

Paměťová pěna vznikla v laboratořích NASA. Chránila sedící v letadle od tlaku na sedací kosti během vzletu a přistání, který způsobuje gravitace. Odtud se dostala i do zdravotnictví, kde se uplatnila jako materiál matrací na jednotkách intenzivní péče a u dlouhodobě nemocných.  

U pacientů upoutaných na lůžko předchází proleženinám. Poskytuje komfort a úlevu, které běžná matrace nenabízí. Spánek je pohodlný v každé poloze. A i když se nemocný polohuje, materiál prostě netlačí – ať už leží na boku, nebo na zádech.

Senioři a osoby s nadváhou

Senioři a osoby s nadváhou ocení, že se matrace z líné pěny na 100 % přizpůsobí jejich tělu a nebude způsobovat diskomfort. Tím spíš, jestli i během dne běžně trpí bolestmi kloubů, zad či krku. Pokud navíc na lůžku tráví delší čas, pomůže jako prevence proti proleženinám.

Kde matraci z líné pěny koupit

Našli jste se v našem článku? Pak není na co čekat. Spěte jako na obláčku – pořiďte si pěnovou matraci, která dlouho vydrží. Obraťte se na firmu Expedo s.r.o. Více se o společnosti dozvíte například v textu o zakladateli panu Petru Doskočilovi.