Každý, kdo si pořizuje nový chytrý telefon, počítá s tím, že mu zařízení bude spolehlivě sloužit co nejdelší dobu. Aby tomu tak bylo, je nutné myslet na jeho ochranu. Jedním z nejdůležitějších doplňků pro zachování stavu a funkčnosti vašeho zařízení je kvalitní pouzdro či kryt. Při výběru správného pouzdra na mobil je vhodné zvážit několik faktorů. Jak vybrat pro svůj mobil kryt, který naplní vaše očekávání? V článku jsme shrnuli ty nejdůležitější otázky, které je dobré si před výběrem pouzdra zodpovědět.

Jaký typ ochrany očekávám?

• Silikonové pouzdro: Tento typ krytů poskytuje telefonům „měkkou ochranu“ proti nárazům a poškrábání. Jsou lehká a pružná, což umožňuje snadnou instalaci i výměnu. Ideální je doplnit takový kryt na mobil ochranným sklem na displej, případně i ochranou fotoaparátů.

• Flipové pouzdro: Tento typ označuje obaly s krytem obrazovky (typu kniha). Flipové pouzdro chrání nejen záda telefonu, ale také jeho přední část. Poskytuje mu tak komplexní ochranu před možným poškozením.

• Kryt odolný proti nárazům: Pro ty, kteří jsou neustále v akci, nebo vědí, že jim mobil tu a tam vyklouzne z ruky, jsou k dispozici kryty s vyšší úrovní ochrany proti nárazům a náhodným pádům. Bývají robustnější, pevnější a těžší, ale poskytují telefonu spolehlivý ochranný plášť.

Stylová pouzdra – i design hraje roli

• Průhledné pouzdro: Pokud chcete co nejvíce nechat vyniknout „původní“ vzhled telefonu a zároveň mu poskytnout ochranu, průhledný obal bude ideální volbou.

• Pouzdro s motivem: Ty, kteří chtějí svému smartphonu vdechnout osobnost, mohou zaujmout pouzdra s nejrůznějšími vzory a motivy. Nabídka je velmi pestrá.

• Obal na mobil – z jakých materiálů? Kryty nemusejí být jen z plastu. Na trhu najdete pouzdra z kůže, dřeva i s prvky z kovu. Jaké z nich je nejlepší? Přece takové, které nejlépe vyhovuje vašemu stylu.

Funkčnost a vychytávky

• Pouzdro s kapsami: Některá pouzdra mají praktické kapsy na karty, peníze nebo další drobné předměty. Všechny důležité věci tak můžete nosit pohromadě.

• Bezdrátové nabíjení: Pokud využíváte bezdrátové nabíjení, ujistěte se, že vybrané pouzdro je s touto funkcí kompatibilní.

Precizní zpracování

• Snadný přístup ke tlačítkům: Pouzdro by mělo umožnit snadný přístup ke všem ovládacím prvkům a tlačítkům vašeho telefonu.

• Přesné výřezy: Ujistěte se, že pouzdro má přesné výřezy pro reproduktory, porty a kamery vašeho telefonu, abyste mohli naplno využívat všech funkcí.

Cena versus kvalita

Investice do kvalitního pouzdra na mobil může prodloužit životnost vašeho telefonu. Zvažte kvalitu materiálu, ale také kolik do pouzdra chcete investovat. Abyste získali lepší představu o kvalitě pouzdra, před nákupem si přečtěte recenze a hodnocení jeho uživatelů. Zajímavé tipy najdete například na stránkách F-mobil.cz

Vždy je důležité myslet na to, aby pouzdro nejen plnilo ochrannou funkci, ale také vyhovovalo vašim preferencím a potřebám. S našimi tipy máte nyní šanci najít takový kryt, který dokonale padne vám i vašemu chytrému telefonu.