Plánujete si pořídit nový cestovní kufr? V následujícím článku vám poradíme, jak vybrat kufr podle účelu vaší cesty, na co se zaměřit a představíme vám celkem 9 top produktů rozdělených podle finančních možností. Zodpovíme i nejčastější otázky (FAQ), s kterými se cestovatelé často potýkají. 

Kufr velký Wave značky Roncato je vyroben z odolného a lehkého polykarbonátu v modré/denim barvě. Kufr je vybaven čtyřmi dvojitými tichými kolečky otočnými o 360°, což usnadňuje manipulaci. Výsuvná hliníková rukojeť s aretací a horní rukojeť zajišťují pohodlné přenášení.

Uvnitř najdete prostornou přihrádku s elastickými popruhy a klopu uzavíratelnou na zip. Kufr disponuje TSA kódovým zámkem pro bezpečné cestování. Funkčně rozdělený vnitřek usnadňuje balení. Kufr je ideální na dvoutýdenní cesty s objemem 108 litrů a váží 4,4 kg. Krásný italský design a vysoká kvalita značky Roncato uspokojí i nejnáročnější uživatele.

Zlatá střední cesta za rozumnou cenu

American Touristen Bon Air

Krásný vzhled, kterému dominuje odolný polypropylen. Vkusně řešený vnitřní prostor o objemu 57,5 l. 4 kolečka a teleskopické horní madlo pro snadnou manipulaci. K dostání v černém, červeném a modrém barevném provedení za příznivou cenu. Kufr obsahuje bezpečností TSA kódový zámek.

Výhody cestovního kufru American Touristen Bon Air:

 • Odolná polypropylenová konstrukce
 • Rozumná cena odpovídající kvalitě a úložnému prostoru o velikosti 57,5 l
 • Snadná manipulace
 • Bezpečností kódový TSA zámek

Levný cestovní kufr

Kufr je vyroben z plastu typu ABS. Má vnitřní přepážku na zip a upevňovací popruhy, které vám pomohou uspořádat vaše zavazadlo. Čtyři dvojitá pogumovaná otočná kolečka usnadňují manipulaci. Pohodlné pogumované, dvě ergonomické boční rukojeti umožňují přenášet kufr ve dvou rovinách: vertikálně a horizontálně.

Celek chrání šifrovací zámek, díky kterému budete moci chránit své věci. Další výhodou kufru je jeho nízká hmotnost a kapacita. Důkladné zpracování a moderní design tvoří produkt, který vám bude sloužit po mnoho let.

Nejlepší palubní zavazadla

Kvalitní palubní kufr pro náročné

Moderní design v menším provedení o hmotnosti 2,5 kg. Úložný prostor s velikostí 32 l. Ideální na pracovní cesty, krátké dovolené a jako příruční zavazadlo do letadla. Snadná manipulace díky kolečkům a teleskopickému madlu. Bezpečnost zajištěna TSA zámkem.

Výhody palubního kufru Suitsuit TR 7104/3:

 • Moderní provedení
 • Menší hmotnost
 • Dostatečný úložný prostor vhodný do letadla
 • Snadná manipulace
 • TSA zámek

Zlatá stření cesta za rozumnou cenu

American Tourister Bon Air Spinner S je menší skořepinový kufr o hmotnosti 2,5 kg. Dostatečný hlavní prostor s objemem 31,5 l. snadné přenášení, které umožňují kolečka a horní teleskopické madlo. Obsahuje bezpečnostní TSA zámek.

Výhody palubního kufru:

 • Skořepinová konstrukce
 • Menší hmotnost
 • Dostatečný úložný prostor
 • Bezpečnostní TSA zámek

Levný palubní kufr

Textilní provedení za opravdu přijatelnou cenu. Hlavní prostor s dostatkem místa o objemu 38 l. Manipulace pomocí koleček a horního teleskopického madla. K dispozici bezpečnostní číselný TSA zámek.

Výhody palubního kufru

 • Dostatek místa v hlavním prostoru
 • Bezpečnostní číselný TSA zámek
 • Příznivá cena

Kufry na kolečkách pro děti

Kufry odrážedla

Trunki kufřík Beruška Harley

Kufřík ve formě odrážedla. Ideální na procházky, dovolené nebo do letadla. Nosnost až 50 kg. Úložný prostor o objemu 18 l až 20 l. Praktická držátka pro bezpečnou jízdu. Určeno pro děti od čtvrt do jednoho roku.

Výhody dětského kufříku Trunki Beruška Harley:

 • Odrážedlo a kufřík zároveň
 • Držátka pro bezpečnou jízdu
 • Nosnost až 50 kg

Kufřík Tigr Tipu

Kufřík ve formě odrážedla s nosností 50 kg. Úložný prostor s objemem 18 l. Držátka zajišťující bezpečnou jízdu. Ideální na procházky, dovolenou a do letadla.

Výhody dětského kufříku Tygr Tipu:

 • Odrážedlo a kufřík zároveň
 • Držátka pro bezpečnou jízdu
 • Nosnost až 50 kg

Dětský kufřík odrážedlo na kolečkách

Trunki je ideální společník na cesty pro děti ve věku od 3 do 6 let. Kufřík je vybaven popruhy na přenášení a vnitřní kapsou. Speciální bezpečnostní pás udrží plyšovou hračku v bezpečí. Nosnost až 50 kg činí Trunki robustním kufříkem.

S objemem cca 18 litrů nabízí dostatek prostoru pro dětské nezbytnosti. Trunki pomáhá dětem zvládnout cestování s úsměvem a rodičům poskytuje klid. Vydejte se na cesty bez starostí s Trunki, spolehlivým a zábavným kufříkem pro vaše děti!

Jak vybrat cestovní kufr: Co zvážit?

Finanční možnosti

V první řadě se zaměřte na vaše finanční možnosti. Většinou je lepší pořídit kvalitnější a o něco dražší model, který vydrží i náročnější podmínky a hlavně vám bude sloužit několik let. U levnějších kufrů se obvykle používají méně kvalitní materiály, obzvláště v případě koleček to může být problém. Když se vám rozbije a není možnost výměny, kufr vám je k ničemu. Po kvalitních dražších kufrech je lepší sáhnout i v případě, že cestujete opravdu často.

K jakému účelu kufr potřebujete

Měli byste si také uvědomit, k jakému účelu budete kufr používat. Výběr se odvíjí jak od velikosti, tak i od kvalitního zpracování. Existují cestovní kufry textilní, skořepinové či kabinové.

Jak daleko a na jak dlouho budete cestovat

Pracovní pobyty či dovolené se mohou značně lišit. Odjet můžete jen pár kilometrů od domu nebo absolvovat i několikahodinový let na druhou stranu světa. Podle účelu vaší cesty vybírejte velikost a zpracování kufru. Myslete i na to, jakým dopravním prostředkem budete nejčastěji cestovat, protože například u leteckých společností jsou velikosti kufrů limitovány.

kufr-do-letadla-jak-vybrat

Základní typy cestovních kufrů

Textilní kufry

Základní kategorií jsou textilní kufry, které jsou ideální pro cestování vlakem, autobusem nebo autem. Tedy tam, kde je malá pravděpodobnost, že se kufr poškodí. Výhodou je jejich nízká hmotnost a možnost zvětšit zavazadlový prostor pomocí zipů. Obsahují také venkovní kapsy pro uložení drobných věcí.

Skořepinové kufry

Zajímavou variantou mohou být skořepinové kufry, které jsou velmi odolné vůči mechanickému poškození. Vhodné jsou tedy pro uložení křehkých věcí. Jejich hlavní výhodou kromě zmíněné odolnosti, je také nepromokavost, snadná údržba a dokonalá bytelnost.

Kabinové neboli palubní kufry

Elegantním a moderním vzhledem disponují kabinové kufry. Vhodné jsou na kratší cesty nebo jako doplňková k větším zavazadlům. Výhodou je, že disponují kolečky a madly pro snadnější manipulaci a hodí se jako příruční zavazadla do letadla. 

Dětské kufry

Speciálním typem jsou kufry určené pro děti. Jsou dostatečně malé a mají krásný pohádkový design. Některé svým tvarem připomínají klasické dětské batůžky. Mají nízkou hmotnost a většinou disponují jedním hlavním prostorem, bezpečnostními popruhy či zámkem.

Zvláštním druhem jsou tzv. odrážedla ve tvaru kufrů. Vhodné na procházky, dovolené nebo do letadla. Výhodou je snadné otevírání a dostatečně velký úložný prostor. Objem těchto kufříků se pohybuje kolem 18 l.

Dětský kufr sada Hello Kity růžový zlato vzor

Jak funguje TSA zámek

TSA (Transportation Security Administration = Přepravní bezpečnostní správa) je systém, který vznikl po událostech 11. září 2001, aby se zvýšila bezpečnost přepravních systémů USA. Pracovníci TSA kontrolují při přepravě všechny zavazadla, která budou v letadle. Zavazdala procházejí přes skenovací přístroj, který ukazuje obsah, aniž by museli zavazadlo otevírat. Může se však stát, že kontroloři potřebují zavazadlo otevřít. Když máte klasický zámek, pravděpodobně bude otevřen přeštípnutím, čímž dojde k jeho zničení. TSA schválené zámky jsou označeny červeným diamantem a kontroloři je mohou otevřít univerzálním klíčem, který zákazník nemá k dispozici. V případě bezpečností prohlídky naleznete uvnitř kufru protokol.

Kde koupit zámek na kufr

Zámek na kufr koupíte v prodejnách se zavazadly nebo zámečnictví. Dostupné jsou i v e-shopech se zavazadly.

kde-koupit-zamek-na-kufr

Kufry a cestování: FAQ aneb často se ptáte

Co vydrží skořepinový kufr?

Skořepinové kufry jsou odolné proti poškrábání a poškození. Jsou nepromokavé a bytelné. Ty kvalitní vydrží i nevhodné zacházení na letištích. Kdybyste je přejeli autem, to už nezvládnou.

Jak zabalit kufr do letadla?

V prvé řadě si zkontrolujte, jaké rozměry a hmotnost kufru povoluje letecká společnost, s kterou letíte. Na palubu si do palubního zavazadla zabalte jen to nejnutnější. Hygienu a léky zabalte do průhledných uzavíratelných sáčků o maximálních rozměrech 20 x 20 cm. Máte-li nějaké tekutiny, musí to být v lahvičce o maximálním objemu 100 ml a celkový objem přepravovaných tekutin nesmí překročit 1 litr, výjimku tvoří potřeby pro děti. Na palubu si můžete vzít i elektroniku, jako jsou notebook, mp3, mobilní telefon, tablet apod. Hygienu spolu s elektronikou nechte v horní části zavazadla, při kontrole je budete muset vyložit na tác. V kufru nesmíte mít žádné ostré předměty, jako jsou nože, nůžky či pilníky. Některé chemické látky jsou také zakázány.

Info: Veškeré bezpečnostní požadavky naleznete na webu letiště.

Co se týče kufru do podpalubí, ten může obsahovat v podstatě cokoliv, co neporušuje zákon (drogy, zbraně, chráněné rostliny a živočichy apod.) Vhodným způsobem pro zabalení kufru je vakuový pytel, který je ideální na oblečení. Díky němu ušetříte místo pro další potřebné věci.

Co napsat na štítek na kufru?

Na štítek neboli visačku na kufr se píše jméno, příjmení, adresa ubytování, adresa trvalého pobytu, telefonní číslo, e-mail a v případě letu i jeho číslo a místo, kam letíte.

Kdy, proč a jak balit kufr do fólie?

Fólie chrání kufr například při přepravě letadlem. Na každém letišti se dnes nachází koutek, kde vám kufr opatří pevnou folií. Tato služba je zpoplatněna a pohybuje se ve stovkách korun. Neexistuje žádný požadavek na vzhled zabalení nebo dobu, kdy musí být kufr zabalen. Můžete si ho zabalit v pohodlí domova potravinovou fólií, čímž rozhodně ušetříte.

Jak zvážit kufr?

Ideální je pořídit si digitální váhu na zavazadla, kterou lze jednoduše kufr zvážit. Cena těchto zařízení se pohybuje kolem 300 Kč.

Jaký kufr do letadla?

S sebou do letadla na palubu je nejlepší palubní kufr, který je určen pro přepravu v letadle. Do podpalubí se hodí především kufry skořepinové, které jsou odolné. Vždy si zkontrolujte povolené rozměry a váhu u letecké společnosti, se kterou letíte.