Přemýšlíte, jak vybrat dětský tablet? Pak jste tu správně. Nebudeme vás zahrnovat pouze technickými parametry, ale jednoduše vysvětlíme, na co se při výběru tabletu pro děti zaměřit. Doporučíme několik konkrétních modelů, ať už sháníte opravdu kvalitní tablet, tablet za rozumnou cenu nebo levný tablet. Myslíme i na věk dětí – přeci požadavky na tablet pro dítě, žáka i studenta jsou jiné.

Dětský tablet pro předškolní věk

Tablet pro děti, především předškolního věku, vybírejte o velikosti 7 palců. Když budou držet tablet v obou rukách, dosáhnou palcem do středu tabletu. U tabletů této velikosti stačí 1 GB RAM – předpokládá se, že děti v tomto věku budou používat jednoduché aplikace na kreslení, poznávání tvarů, barev a zvířátek. U dětských tabletů by se nemělo zapomínat především na ochranu přístroje jako je obal na tablet nebo kryt na přední a zadní část.

Tablet se u malých dětí mnohdy využívá i jako způsob, jak je zabavit na cestách. Budete-li jim pouštět pohádky, může se vám hodit i držák na tablet do auta.

Ideální pro malé děti

Tablet Lenovo TAB M7 1GB/16GB černý

7palcový tablet s 16 GB úložištěm. To bude stačit pro pár aplikací. Případně disponuje možností rozšířit úložiště o paměťovou microSD kartu, díky které toho budete moci stáhnout více – třeba nějaké pohádky nebo aplikace nejen pro děti. Připojíte se na wifi, můžete sledovat videa na IPS displeji s rozlišením 1024 x 600 pixelů, který snižuje množství modrého světla. Také se s dětmi vyfotíte pomocí 2Mpx hlavního nebo 2Mpx předního fotoaparátu. Výdrž baterie až 10 hodin

Levný tablet pro děti

Tablet Alcatel 1T 7 2019 KIDS modrý

Levný dětský tablet je určen přímo dětem, proto je prodáván již s ochranným obalem v sadě. Má 7palcový TFT displej (horší zobrazení barev než je tomu u IPS displeje, který má předchozí model), 1 GB RAM a 16 GB vnitřního úložiště, které snadno rozšíříte přidáním microSD. I zde se připojíte na WiFi, fotky vyfotíte předním 0,3 Mpx nebo 2Mpx zadním fotoaparátem. Je dostupný i v růžové barvě. Baterie vydrží až 7 hodin.

Alcatel 1T 7 2019 KIDS modrý

Dětský tablet pro žáky

Když už se z dítka stane školák, obzvláště pak na druhém stupni základní školy, tablet se může hodit nejen pro zábavu a kreslení, ale může sloužit i ke studiu. Dnes mnohdy učitelé posílají různé úkoly v elektronické podobě, školák si je tak snadno otevře na tabletu a pracuje s nimi, aniž by musel hned vše tisknout. Výhodu to má i v tom, že si materiály snadno přečte na cestách do školy.

Ale pravda je, že starší děti využívají tablety hlavně ke komunikaci s kamarády, hrají spolu online hry, sledují nebo natáčejí videa na Youtube, Twitch nebo Tiktok. A k tomu už jim základní dětský tablet stačit nebude. Zde už je potřeba počítat s velikostí minimálně 2 GB, lépe 3 GB RAM a případně i lepším rozlišením objektivu fotoaparátu.

Nejlepší tablet

Tablet Apple iPad 10,2″ 128GB Wi-Fi vesmírně šedý (2019)

Jakmile si člověk jednou zvykne na Apple, těžko se odvyká. Intuitivnost, snadnost ovládání a rychlost těchto přístrojů je jen zlomek výhod, které mají. Ano, jedná se o dražší produkty, ale můžete se spolehnout, že jsou kvalitní. Zábava i práce bude na tomto tabletu paráda. 128 GB pro vaše aplikace a soubory, 3 GB RAM a 8Mpx rozlišení hlavního objektivu fotoaparátu. Obecně je známo, že Apple produkty, které všechny disponují operačním systémem iOS, v průběhu času tolik neztrácejí na ceně, a hlavně se nezačnou po roce používání zpomalovat, jak tomu bývá u většiny konkurenčních produktů. Snadno je za 3-5 let používání ještě prodáte za několik tisíc. Výhodou Apple iPad je možnost připnout si klávesnici nebo používat  Apple Pencil – na kreslení, ale i na poznámky a práci s textem.

Apple iPad 10,2 palců 128GB Wi-Fi vesmírně šedý 2019

Kvalitní tablet za rozumnou cenu

Tablet Samsung Galaxy Tab A 10.1 SM-T510NZ černý

Kvalitní dětský tablet je i od výrobce Samsung. Disponuje 2 GB paměti RAM, 32 GB vnitřním úložištěm, slotem na microSD karty i kvalitním fotoaparátem. S displejem o rozlišení 1 920 × 1 200 pixelů skvěle vyniknou detaily filmů, videí i fotografií.

tablet Samsung Galaxy Tab A 10.1 SM-T510NZ černý

Levný tablet

Huawei MatePad T8 3GB+32GB modrý

Oproti zmíněným konkurentům má tento tablet menší 8palcový displej, barvy na něm nebudou tak pestré a detaily vykreslené a má i horší fotoaparát. Na druhou stranu je jeho velkou výhodou cena a s 3GB RAM v pohodě zvládne několik aplikací. Má i slot pro microSD, takže úložiště snadno rozšíříte pro potřebné soubory. 

tablet Huawei MatePad T8 3GB+32GB modrý

TIP: Doporučujeme nastavit tzv. rodičovský dohled či kontrolu na operačních systémech Android i iOS. Budete mít pod kontrolou, do kterých aplikací budou mít děti přístup a kolik času budou na tabletu trávit. Nestane se vám tak, že vám dítě “vyplácá” 30 000 Kč za nákup bonbónků v aplikaci Candy Crush. Ano, bohužel to je příklad ze života mé kamarádky.

Jak vybrat tablet pro studenty

Studenti využijí rozhodně více funkcí. Středoškoláci a určitě i vysokoškoláci ocení tablety s Androidem díky množství aplikací a her v obchodu Google Play Store. Díky nim lze tablet široce personalizovat. Tablety s Androidem nalezneme v různých cenových kategoriích a s různou kvalitou

Jestli ale jdete přímo po kvalitě, po tabletu s pevnou konstrukcí, který v průběhu času neztrácí tolik na hodnotě a má velmi kvalitní vybavení, poohlédněte se po tabletech s operačním systémem iOS. Ten používají zařízení Apple. Vhodné je také volit tuto značku, má-li vaše dítě už třeba telefon nebo notebook s iOS. Vše se snadno synchronizuje. 

Nejlepší tablety

Tablet Apple iPad Pro 12,9″ 128 GB Wi-Fi vesmírně šedý (2020)

Nadupaný tablet, který hravě nahradí i notebook. S téměř 13 palcovým retina displejem. Jestli se vaše dítě zajímá o grafiku, tvorbu videí, fotografování nebo potřebuje do školy opravdu super tablet, je to právě Apple iPad Pro. Je tenký a lehký, přitom výkonný a rychlý. Pro kompletní popis i video k tabletu klikněte na tlačítko Více informací. Ohromí vás.

tablet Apple iPad Pro 12,9 palcový 128 GB Wi-Fi vesmírně šedý 2020

Tablet Samsung Galaxy Tab S6 LTE šedý

O něco levnější alternativa tabletu Apple iPad, ale také velmi výkonný tablet Samsung. S o něco menším 10,5 palcovým AMOLED displejem a rozlišením 1600 x 2560 je tento tablet také špičkou. Bude se hodit těm, kteří chtějí opravdovou kvalitu, chtějí operační systém Android a nevadí jim si za kvalitu připlatit. 

Samsung Galaxy Tab S6 LTE šedý

Kvalitní tablet za rozumnou cenu

Tablet Huawei MediaPad T5 10″ 4/64GB LTE černý

Tablet Huawei toho zvládne také hodně, i když méně než jeho dražší kolegové. Má menší rozlišení objektivu fotoaparátu, 10 palcové rozlišení Full HD displeje, menší velikost RAM i úložiště, které je ale také možné rozšířit díky microSD. Tablet Huawei vám však skvěle poslouží pro sledování videí, filmů, procházení webu a používání běžných aplikací. Večer můžete zapnout režim Eye-comfort, který má příjemné žlutě tónované barvy a ulehčí tak vašim očím. Je to skvělý poměr kvalita / cena.

Huawei MediaPad T5 10 palcový 4/64GB LTE černý

Levný tablet

Tablet Lenovo Tab M10 3GB/32GB LTE černý

Pro studenty je vhodnější tablet s alespoň 3 GB RAM. Jedná se tak o trošku dražší tablety než ty pro menší děti. Nicméně s tabletem Lenovo Tab M10 se vejdete do 5 000 Kč. Bude vhodný jak pro studenty, tak pro všechny další členy rodiny, a tak si ho můžete půjčovat. K síti se připojíte přes wifi, ale umožňuje i doplnění o sim kartu, přes kterou se na internet můžete připojit, když není wifi v dosahu. Má dobrý zvuk, není těžký a baterie vydrží až 5 hodin přehrávání videa, takže zvládnete v pohodě i dva filmy. 

tablet Lenovo Tab M10 3GB/32GB LTE černý

Rádi byste tablet i pro sebe? Nebo chcete vědět víc k technickým parametrům tabletů? Přečtěte si článek o tabletech pro práci i zábavu