Hledáte způsob jak zachytit každý nezapomenutelný okamžik a klasické video vám nestačí? Potom jste se pravděpodobně začali poohlížet po dronech s kamerou, které vám umožní natáčení videí v úplně novém formátu. Na trh se každým rokem dostávají další a další nové drony a quadrokoptéry ve všech cenových kategoriích a každý z nich láká na nepřeberné množství funkcí a nových vymožeností. Tak jak si mezi nimi vybrat?

Drony DJI

Na vrcholu žebříčku nejprodávanějších dronů jednoznačně stojí značka DJI. Tento výrobce bezpilotních letounů a kamerových systémů nabízí řešení pro každého filmaře. Ať už chcete zachytit rodinnou dovolenou, vytvořit profesionálně vypadající video z vaší svatby, anebo zachytit své sportovní výkony z úplně nové perspektivy, z nabídky dronů DJI si jistě vybere, nabízejí totiž to nejlepší, co na trhu je.

DJI Mavic Mini – perfektní dron pro začátečníky

Pokud jste s dronem ještě nikdy nelétali a chcete se poprvé ponořit do světa leteckých záběrů, Mavic Mini je pro vás tou správnou volbou. Díky aplikaci DJI Fly je ovládání dronu velice snadné a intuitivní. Pomocí přednastavených QuickShot módů dokáže kvalitní filmové záběry snadno vytvořit opravdu každý.

 

  • váhou pouhých 250g a maximální dobou letu 30 min je ideálním společníkem na cesty. Je tak malý, že s ním bez problému můžete natáčet i v interiéru a pohodlně přistát na dlani ruky. Odpadne vám tak starost s hledáním vhodného povrchu ke vzletu nebo přistání.
  • Mavic Mini je vybaven lokalizací GPS s funkcí automatického návratu v případě slabé baterie nebo ztráty signálu. Díky tomu a vysílači s dosahem až 2 km tak nemusíte mít strach ze ztráty dronu a místo toho se můžete plně věnovat letu.
  • Kamera s rozlišením videa 2,7K Quad HD je vybavená gimbalem s tříosou stabilizací, nabízí tak dokonale plynulé letecké záběry. Společně se stabilizací letu, která velmi obstojně odolává i silnějšímu větru vám tak roztřesené záběry nehrozí.

DJI Mavic Air 2 – dron pro zachycení svatby i letní dovolené

Další z ultra lehkých dronů, které v sobě skrývají víc, než se na první pohled může zdát. Tento model má větší kapacitu baterie s výdrží 34 min letu a vestavěnou paměť 8Gb4K/60fps kamera s tříosou stabilizací a HDR video je už samozřejmostí. HDR je zde dokonce ve výchozím nastavení.

 

  • Air 2 se navíc může pyšnit novým vysoce výkonným obrazovým snímačem QuadBayer, který lépe zachycuje a odděluje světlé a tmavé detaily a vytváří tak vyšší dynamický rozsah obrazu.
  • Vylepšení oproti Mavicu Mini je i v kvalitě fotografií. Air 2 je vybaven ½ palcovým senzorem CMOS, fotografie tak disponují rozlišením až 48 Mpx. Chytré funkce SmartPhoto a HyperLight pak dokáží sami rozpoznat a přizpůsobit parametry kamery v celkem pěti kategoriích: západ slunce, nebe, tráva, sníh a stromy – máte tak zajištěnou ještě lepší kvalitu fotografií aniž byste museli cokoliv složitě nastavovat.
  • Podpora dvoufrekvenční komunikace 2,4/5,8 GHz v kombinaci s novým přenosovým systémem zajišťuje mnohem bezpečnější let na vzdálenost až 10 km. Můžete si tak vychutnat svobodu v prozkoumávání vašeho okolí.
  • Vaše video posune na úplně nový level soubor chytrých funkcí FocusTrack. Ty vám umožní jedním klepnutím prstu nastavit dron tak, aby sledoval pohybující se objekt nebo například zaměřil a sám obkroužil objekt, aniž byste museli ručně manipulovat s kamerou.

U všech modelů z řady Mavic doporučuji koupi verze Combo, ve které získáte navíc chrániče vrtulí, přepravní pouzdro a hlavně 3 akumulátory, díky kterým efektivně zvýšíte délku letu na trojnásobek.

DJI Phantom 4 Pro+ V2.0 – profík mezi drony

Vylepšená legenda – tak v DJI přezdívají modelu Phantom 4 Pro+ V2.0. Je to první dron z dílny DJI vybavený kamerou s mechanickou závěrkou, která efektivně odstraňuje zkreslení obrazu u rychle se pohybujících objektů. Kamera je navíc vybavená 1 palcovým 20 MPx snímačem, který dokáže zachycovat sekvenční fotografie rychlostí 14 snímků za vteřinu. S tímto dronem jsou rozmazané fotografie dávnou minulostí.

  • Vysoce odolná konstrukce ze slitiny titanu a hořčíku je vybavená systémem FlightAutonomy. Ten zahrnuje dvojici zadních obrazových čidel a infračervené senzory na bocích. Dron tak vnímá okolí v pěti směrech a dokáže se vyhýbat překážkám ve čtyřech směrech. Můžete tak zachytit záběry i v obtížnějším terénu.
  • Phantom je také vybaven řadou funkcí inteligentního letu. Můžete tak například nakreslit trasu na obrazovce ovladače a nechat dron autonomně pokračovat v letu a udržovat výšku. Místo navádění dronu se tak můžete plně věnovat vnímání obrazu a práci s kamerou.

DJI Phantom 4 Pro+ V2.0 je jasnou volbou jak pro všechny amatérské filmaře s vysokými požadavky na kvalitu, ale i pro profesionální využití, jako je třeba natáčení svateb dronem.

Upozornění: Od 31. 12. 2020 vyšla v platnost nová pravidla o provozu dronů vycházející z evropské legislativy. Podle těchto pravidel je nutné složení online testu a registrace všech dronů vybavených kamerou. Více informací naleznete na webu Úřadu pro civilní letectví.