Coinbase je ideální pro úplné nováčky ve světě kryptoměn a ty, kteří nemají v plánu se zabývat jejich obchodováním na profi úrovni (alespoň ze začátku) – chtějí ho pouze koupit a držet, případně prodat ve správný čas. Ne, že by to na Coinbase nešlo, ale k tomu jsou vhodnější jiné burzy. Coinbase má navíc aplikaci i na telefon, přehled o vašem bitcoinu (nebo i dalších kryptoměnách, které zde můžete koupit) tak máte neustále po ruce.

Návod, jak koupit bitcoin na Coinbase krok za krokem

Nové uživatele, kteří využijí tento odkaz k registraci na Coinbase, čeká bonus v hodnotě 10 dolarů (cca 220 Kč). Abyste je získali, stačí si na coinbasový účet dobít během půl roku od registrace částku v hodnotě 100 dolarů (cca 2 200 Kč). Nemusíte tak učinit ani najednou, částku je možné rozdělit do několika plateb. A nyní se pojďmě vrhnout na to, jak koupit bitcoin krok za krokem na burze Coinbase.

Krok 1: Otevřete si Coinbase.com:

Na stránce s přihlášením začněte vytvářet svůj účet, vyplňte:

 • Křestní jméno, příjmení
 • E-mail
 • Zvolte si heslo
 • Zaškrtněte políčko, kde potvrzujete, že vám je více jak 18 let a souhlasíte s podmínkami užívání služby

Poté klikněte na Create account, čímž účet vytvoříte.

jak-koupit-bitcoin-coinbase-registrace

Krok 2: GDPR

V tomto kroku potvrďte, že Coinbase může zpracovávat vaše údaje. Bez toho účet nelze vytvořit. Jedná se však o běžnou praxi založenou na dokumentu GDPR dle EU, jehož cílem je vaše údaje chránit. 

Krok 3: Zásady ochrany osobních údajů

Opět povinný dokument, který je potřeba potvrdit. Jestli vás zajímá jeho znění, a angličtina není zrovna váš jazyk, můžete si to přeložit v Google Translate. Stačí potvrdit „I acknowledge“ – berete na vědomí.

Krok 4: Odběr newslleteru

V tomto kroku vám nabízí možnost odebírat newsletter. Jedná se čistě o informace o Coinbase, nikoliv o stavu vašeho účtu. Po zakliknutí „No“ se dostanete na další krok.

jak-koupit-bitcoin-coinbase-registrace

Krok 5: Ověřte svůj e-mail

Na e-mail vám byl zaslán link pro aktivaci účtu. Přejděte do e-mailu a kliknutím na link svoji e-mailovou adresu ověříte.

jak-a-kde.koupit-bitcoin-coinbase-registrace

Krok 6: Dvoufázové ověření – zabezpečení účtu

Pro zabezpečení účtu v této tabulce vyberte Českou republiku a uveďte své telefonní číslo. Klikněte na „Send Code“ – na telefon vám přijde kód, který následně vepište do další tabulky a potvrďte.

jak-a-kde-koupit-bitcoin-coinbase.registarce-cesky
coinbase-registrace-cesky

Krok 7: Státní občanství

Vyberte vaše státní občanství a potvrďte.

coinbase-registrace-krok-za-krokem

Krok 8: Potvrďte svoji totožnost

V následující části je potřeba vyplnit údaje o vaší osobě do větších detailů v levé časti formuláře:

 • Jméno, příjmení
 • Datum narození
 • Adresu bydliště
 • Město bydliště
 • PSČ

V pravé části formuláře vyplníte další údaje:

 • K čemu budete Coinbase používat? (Pokud se chystáte koupit bitcoin, bude vhodné zvolit položku Investing, pokud s tím budete chtít i obchodovat zakliknětě Trading.)
 • Jaký je zdroj vašich financí? (práce, investice, dědictví, těžba)
 • Pracovní status (zaměstnaný, nezaměstnaný, v důchodu, student, živnostník)
coionbase-registrace-cesky-bitcoin

Krok 9: Další informace

Coinbase si dělá takový průzkum, tyhle informace se mohou kdykoli změnit, není třeba se tím nějak extra zabývat, vyberte, co zrovna považujete za vhodné:

 • V jaké částce očekáváte, že budete kryptoměny obchodovat ročně?
 • V jakém odvětví pracujete?
registrace-coinbase

Krok 10: Ověření identity

1) Připravte si osobní doklad

U všech burz při založení účtu požadují občanku, je to jako banka. Pracují s penězi, tak je potřeba ověřit vaši totožnost, což jim ukládá zákon.

Svoji identitu můžete ověřit pomocí: pasu, řidičského průkazu, občanského průkazu – vyberte si, který chcete použít – proklikem se dostanete k jeho ověření. Já běžně volím řidičský průkaz.

jak-koupit-bitcoin-coinbase

2) Zvolte, jak dokument nahrajete.

Dokument můžete vyfotit pomocí webkamery, kamery na telefonu nebo dokument nahrajete ze zařízení, na kterém registraci provádíte.

registrace-coinbase-navod-krok-za-krokem

3) Kontrola nahraného dokumentu

Ať už zvolíte focení dokumentu, nebo jeho nahrání, ujistěte se, že dokument je vidět celý a všechny údaje na něm jsou čitelné, fotka neobsahuje odlesky. A to jak na přední straně, tak následně na zadní straně, kterou je také potřeba vyfotit / nahrát. 

coinbase-registrace-navod-krok-za-krokem

Krok 11: Vyčkejte na potvrzení ověření dokumentů

Jakmile dokument nahrajete / vyfotíte, musíte chvíli vydržet. Až dokument projde schválením, přijde vám informace do e-mailu „You’re ready to invest!“  Tento proces je obvykle hotový během několika hodin, ale může zabrat i déle. V mém případě e-mail s potvrzením přišel asi za hodinu. Okno můžete zavřít. Dejte si pauzu a pokračujte s návodem později – odkaz si pošlete na e-mail nebo Facebook – pokud jste na počítači, stačí kliknout na ikonky vlevo uprostřed obrazovky.  

jak-koupit-bitcoin-navod-krok-za-krokem

Krok 12: Účet máme, potvrďte zařízení

Poté co vám do e-mailu příjde zpráva, „You’re ready to invest!“, stačí kliknout na Sign to Coinbase – a přilásit se vašimi údaji do účtu. Bude se po vás chtít dvoufaktorové ověření (2-Step Verification), které jsme nastavovali v jednom z předchozích kroků. Na telefon vám přijde sms s kódem – tu vepište do pole a potvrďte „verify“. Následně na vás může vyskočit informace, že jste se přihlásili ze zařízení, ze kterého jste se zatím nepřihlašovali, a tak vám zaslali e-mail „New Device Confirmation“, ve kterém je link „I authorize this Computer“ – na ten je opět potřeba kliknout a ověřit tím vaše zařízení.

coinbase-bitcoin-navod

Krok 13: Už se blížíme: Potvrďte svoji adresu

Abychom mohli koupit bitcoin, chce se po nás ještě ověření adresy. V tomto kroce je potřeba nahrát jakýkoli dokument, který nebude starší jak 3 měsíce a bude obsahovat vaši adresu, jméno a datum. Nahrát můžete výpis z bankovního účtu, účet za poplatky za domácnost (voda, plyn, účet za telefon…) nebo výpis z účtu bankovní karty. Dokument musí být PDF nebo fotky PNG nebo JPG s maximální velikostí 10MB. (Kdyby vám náhodou nahrání trvalo příliš dlouho, může se po nahrání dokumentu objevit hláška „Invalid JWT Token“ – v tom případě stránku aktualizujte a budete muset začít znova od přihlášení do účtu).

coinbase-registrace-navod-krok-za-krokem

Jakmile dokument nahrajete, opět čekáte na potvrzovací e-mail, který může přijít v rámci hodin.

Dejte si pauzu a pokračujte s návodem později – odkaz si pošlete na e-mail nebo Facebook – pokud jste na počítači, stačí kliknout na ikonky vlevo uprostřed obrazovky. 

Krok 14: Přidejte platební metodu

Účet máte vytvořený, teď už stačí přidat platební metodu, abyste si mohli na Coinbase účet poslat první peníze, za které koupíte bitcoin či jiné kryptoměny. Klikněte na Add payment method.

jak-koupit-bitcoin-coinbase

Vyberte, jakým způsobem budete pěníze na burzu posílat. PayPal slouží pouze k výběrům. Proto si zvolte mezi účtem, který zvládá SEPA platby, nebo bankovní kartou, ať už kreditní nebo debetní, Visa nebo Mastercard. Coinbase doporučuje pro velké investice přidat účet, k menším stačí karta. Jakmile vyplníte potřebné údaje, můžete začít investovat

coinbase-burza-navod

Kromě burzy Coinbase můžete bitcoin a další kryptoměny koupit a obchodovat s nimi i na dalších burzách. Přečtěte si, jak koupit bitcoin na Binance, oblíbené burze s mnoha funkcemi.

Zajímáte se o investování nejen do kryptoměn, ale i do nemovitostí? Pak by vás mohla zaujmout naše recenze kurzu investování do nemovitostí od společnosti Realitní Shaker