Burza Binance nabízí možnost koupit bitcoin a další kryptoměny, ale také s nimi obchodovat. V tomto článku se však budeme věnovat pouze způsobu, jak koupit bitcoin co nejjednodušším způsobem v několika krocích.

Krok 1: Vytvoření účtu na Binance

Otevřete si registrační stránku: accounts.binance.com/en/register.

Vyplňte svůj e-mail, vytvořte si heslo a zaškrtněte souhlas s Podmínkami užívání Binance.

Pokud budete chtít, vyplňte i Referral ID a použijte číslo: 23230061. Když se jednou rozhodnete na burze i obchodovat, připíší se na můj účet nižší procenta z vámi obchodované částky (aniž by to vaši částku jakkoli navýšilo). Když se tak rozhodnete, budu ráda – i tento článek zabere desítky hodin práce. Děkuji.

EDIT 12. 11. 2021: Nedávno burza Binance přeložila registraci i web do češtiny, nákup bitcoinu je tak ještě snadnější. 

jak-koupit-bitcoin

Na e-mail vám přijde kód, ten vyplňte do políček.

jak-koupit-bitcoin-binance

Krok 2: Jak koupit bitcoin za koruny

Jednoduše tuto možnost zvolíme.

V tuto chvíli jste oficiálně na Binance a můžete se pustit do vložení peněz. Možností je víc, my chceme ten nejjednodušší způsob, jak koupit bitcoin, a tak volíme možnost „Buy crypto with your credit card.“

jak-koupit-bitcoin-binance-burza

Jako platební metodu zvolte „other payments“.

jak-koupit-kryptomeny

Vyberte si jako měnu CZK, napište částku, kterou chcete vložit a zvolte metodu Banxa Visa. Vlevo vidíte částku, kterou vkládáte, aktuální cenu za BTC i v CZK a jaká částka v BTC vám bude připsána na váš Binance účet. Zaškrtněte podmínky užití a pokračujte na další krok.

(Volíme raději metodu Banxa, protože poplatek za nákup je 1,99 % oproti metodě se Simplex, kde je poplatek 2,5 % – pokud však na nákup extra spěcháte, Simplex bude rychlejší.)

jak-koupit-bitcoin-navod

Může se stát, že vám poté co kliknete na „Continue“ vyskočí hláška „ALERT“, ve které ale jen uvádí, že zpracování může trvat déle, kvůli vysoké poptávce klientů.

Krok 3: Jak koupit bitcoin kartou: je to rychlovka

V tomto kroce stačí opět zadat částku, za kterou chcete bitcoin koupit, a kliknout na „Create order“ – vytvořit objednávku.

jak-koupit-bitcoin-na-binance

Následně zadejte svůj e-mail, telefonní číslo a potvrďte, že souhlasíte s podmínkami užívání. Políčkem „Confirm“ se dostanete k dalšímu kroku.

registrace-binance-navod

Krok 4: Osobní údaje

Nyní vyplňte své osobní údaje přesně tak, jak je máte na vaší občance, pasu nebo řidičském průkaze. Jeden z těchto dokumentů budete dále potřebovat k ověření vaší identity. Vyplňte jméno, (prostřední jméno, pokud máte), příjmení a datum narození. Jakmile zvolíte zemi, kde žijete „Country of Residence“, rozbalí se vám další políčka k vyplnění.  

Vyplňte svou adresu, město, zemi a PSČ.

registrace-binance

Krok 5: Ověřte svou identitu

Vyberte zemi, kde žijete – následně se objeví i další pole s výběrem typu dokumentu, pomocí kterého ověříte svou identitu. Já osobně používám k ověření totožnosti řidičský průkaz, přijde mi to jako nejméně citlivý dokument. Ověřování totožnosti je však běžné, je to zkrátka stejné, jako když si otevíráte účet v bance.

Dokument, který budete nahrávat nesmí mít prošlou platnost, musí být vyfocený celý, včetně okrajů, veškerý text musí být čitelný a musí jít o dokument s fotkou. (Uvádí také, že dokument má být v angličtině, ale i bez toho řidičský průkaz prošel.) Nahrajte vyfocenou přední a zadní stranu dokumentu a pokračujte dál.

binance-jak-koupit-bitcoin

Nyní musíte vyfotit selfie, na kterém držíte zvolený dokument. Fotku pak nahrát. Na fotce musíte být jasně vidět jak vy, tak nahraný dokument – ten musí být plně čitelný. Musí se jednat o aktuální fotografii – vyfocenou v den jejího nahrání do účtu.

binance-jak-koupit-bitcoin

Krok 6: Jak koupit bitcoin návod se blíží ke konci

Nyní už stačí zadat číslo vaší karty, uvést jméno, které na ní je uvedeno, datum expirace karty, CSV číslo – tohle znáte z jakéhokoli nákupu na internetu. Pak odešlete platbu tlačítkem „Make Pyment“ a je to!

jak-koupit-bitcoin-navod

V e-mailu najdete několik e-mailů od Banxa, ale ten na který čekáte a zajímá vás je: „Deposit Confirmed“ – na vašem účtě přistál Bitcoin. Gratuluji.

Když se budete chtít podívat na aktuální stav, přihlaste se do účtu a jděte do záložky Wallet (Peněženka): Fiat and Spot.

Když si rozkliknete záložku Download ukáže se vám QR kód a vy si můžete stáhnout do telefonu aplikaci.

Zajímá vás investování do kryptoměn? Pak by se vám mohl hodit i návod, jak koupit bitcoin na Coinbase, další z kryptoburz. 

Investovat se však dá i do nemovitostí, a rozhodně je to méně rizikové, než kryptoinvestice. Přečtěte si recenzi kurzu o investování do nemovitostí od Realitního Shakeru

Chcete vydělávat online? Pak z naší recenze zjistěte, proč se vyplatí absolvovat kurz Affiliate výzva