Multifunkční hrnec Thermomix si dokázal svým obchodním konceptem vybudovat auru mimořádnosti. Zdárně mu však „roste“ četná konkurence včetně české značky ETA. Jak dopadne duel ETA Leonardo versus Thermomix?

Thermomix od Vorverk: Předražený zázrak?

Thermomix dodávaný na český trh společností Vorwerk je v podstatě kuchyňským robotem. Obsahuje řadu funkcí.

Z těch běžných je to sekání, mísení, mixování, míchání, hnětání a šlehání. K těmto poměrně běžným úkolům navíc přidává i ohřívání, vaření v páře a emulgování. Hrnec Thermomix obsahuje i integrovanou váhu. Disponuje až 20 ruznými funkcemi. Zastoupí tak až 12 spotřebičů v jediném přístroji.

Jeho použitelnost vylepšuje i integrovaná dotyková obrazovka. Ta slouží k ovládání hrnce, ale zároveň v sobě má i integrované recepty. Robota navíc můžete připojit na WiFi, čímž se z něj stane součást chytré domácnosti.

Zcela zásadním úskalím Thermomixu je jeho pořizovací cena. Ta činí na české poměry jen těžko uvěřitelných bezmála 36 000 Kč. Právě vysoká cena je aspekt, který podnítil vznik celé řady alternativ. Jednou z nich je i ETA Leonardo.

Co umí levnější konkurence ETA Leonardo

Varný robot je v tomto případě vybaven celkem 15 funkcemi. Tento varný robot zvládá hnětení, šlehání, krájení, mixování, sekání, strouhání, mísení, vaření, dušení, vaření v páře, kynutí, ohřívání, vážení, režim Turbo a drcení ledu.

Stejně jako jeho dražší konkurent je vybaven barevnou obrazovkou a integrovanou databází receptů. Připojit ho dokážete opět na WiFi, kde si ETA Leonardo umí stáhnout aktualizovanou databázi. Sám vás také jednotlivými recepty provede.

ETA Leonardo vs Thermomix: Který se vyplatí?

Cena nového přístroje od Vorkwerk je jednoznačně pro většinu spotřebitelů absolutně přemrštěná. Lze říci, že pokud skutečně plnohodnotně využijete všechny jeho funkce, může se vám do jisté míry vyplatit. Jednoduše si už nemusíte kupovat do domácnosti jiné přístroje. Ty vám nakonec ani nebudou zabírat v kuchyni potřebné místo.

Nezvládne ale nakonec levnější konkurence totéž jako Thermomix? Realisticky vzato, můžeme označit cenu původního Thermomixu za nevýhodnou vzhledem k tomu, že jeho funkce jednoduše nejsou nijak mimořádné. Levnější konkurenti jako právě ETA Leonardo tak prakticky ve vaší kuchyni původní drahý hrnec nahradit skutečně mohou.