Vířivky patří k stále oblíbenějším výbavám domácnosti. Užijeme si v nich mnoho zábavy, strávíme příjemný čas s blízkými a pobyt v teplé proudící vodě přináší také úlevu od bolesti, únavy či zklidnění mysli. Abyste si všechny tyto aspekty mohli dokonale vychutnat, pořiďte si opravdu kvalitní vířivku. Její výběr není jednoduchý, my vám s ním ale pomůžeme.

Nafukovací vířivka je mobilní a levnější

Mezi největší výhody nafukovacích vířivek patří jejich snadná cenová dostupnost. Oproti akrylátovým jsou tyto modely výrazně levnější, ale také lehčí a snadněji přenositelné. Stačí je jednoduše nafouknout a napustit vodou. I napuštěné nafukovací vířivky poměrně snadno přemístíte jinam. Pokud tedy sháníte vířivku, kterou si můžete dovolit hned teď, a kterou budete mít připravenou k použití téměř ihned, je pro vás nafukovací vířivka to pravé.

Její nízká cena se ale logicky musí projevit na její kvalitě. U nafukovacích vířivek nemůžete počítat s použitím dlouhodobě odolných materiálů. Nevydrží tak dlouho jako akrylátové a je u ní mnohem vyšší riziko poškození. Nafukovací vířivky navíc můžete používat pouze během teplejších dní, protože nízké teploty způsobují i nevratné poškození materiálů.

Akrylátová vířivka je odolnější a lze ji využívat po celý rok

Akrylátové vířivky, někdy označované i pojmem jacuzzi, pořídíte za násobně vyšší cenu. Ale také jejich životnost je mnohonásobně vyšší a můžete si je užívat i několik desítek let. Opravdu kvalitní akrylátová vířivka má také nižší provozní náklady, protože kvalitní tepelná izolace zamezí tepelným ztrátám a spotřeba energie nutné na ohřev vody bude nižší než u nafukovacích typů. Akrylát je velmi odolný a jen tak se nepoškodí, takže odpadnou náklady nutné na pravidelné opravy.

Výhodou akrylátové vířivky je i možnost jejího celoročního používání. Používání vířivky v zimě má celou řadu blahodárných účinků na naše tělo a koupání v zimě má svou jedinečnou atmosféru. Na zimu nemusíte vířivku ani zazimovávat a obecně je její údržba méně náročná než údržba a péče o vodu v nafukovací vířivce.

Výběr vířivky byste neměli podceňovat

Jestliže jste se rozhodli investovat do svého zdraví a pořídit si akrylátovou vířivku, svůj nákup rozhodně neuspěchejte. Je pochopitelné, že si chcete pozitivní účinky vychutnat co nejdříve, ovšem nákup špatné vířivky si budete vyčítat mnohem déle, než si ji budete užívat. Jen opravdu kvalitní vířivka vám poskytne to nejlepší:

  • Jen u takové budete mít téměř až 100% jistotu, že bude opravdu odolná.
  • Bude mít dlouhou životnost.
  • Bude vyžadovat jen minimum údržby
  • Bude mít nízké provozní náklady a bude vám poskytovat tu nejlepší péči.

Levné akrylátové vířivky vám možná pomohou ušetřit, ovšem problémy, které s nimi budete určitě zažívat, vám za ušetřené peníze nestojí. Víme, že důkladný výběr od vás vyžaduje nemálo času a energie, proto jsme připravili tento článek, který vám koupi vaší vysněné vířivky usnadní.

domaci-virivka-celorocni

Zvolte pro svou vířivku vhodné místo

Ještě předtím, než se pustíte do zkoumání nabízených možností, si pečlivě vyberte místo, kam svou novou vířivku umístíte. To je velmi důležité. Nejprve musíte vědět:

  • jaké máte možnosti připojení, instalace,
  • jak velký prostor máte k dispozici,
  • zda bude vířivka uvnitř, nebo venku.

Teprve potom můžete začít vybírat produkty, které těmto vašim nárokům budou odpovídat.

Máte-li možnost si vybrat, doporučujeme vířivku umístit ven. U vířivek do interiéru musíte počítat se zajištěním dostatečného odvětrávání či odvlhčování a musíte mít také jistotu, že podlaha má potřebnou nosnost. U venkovních vířivek si všímejte, jak vypadá také okolí místa, které jste zvolili. Budete zde mít dost soukromí a klidu?

Jak velkou vířivku pořídit?

Dále se musíte rozhodnout, jaký počet míst je pro vás ideální. Hlavním kritériem je počet osob, které budou vířivku nejčastěji používat. I v případě, že vás láká představa, jak k sobě pozvete všechny své přátele a společně si užijete parádní večírek ve vířivce, jestliže víte, že po zbytek roku budete používat vířivku jen vy například s partnerem, nepořizujte si zbytečně velký model pro 7 osob.

Zvolte takový, který počtem míst odpovídá počtu lidí, kteří budou vířivku používat, případně přidejte jedno místo navíc. A až budete pořádat večírek, mohou se hosté ve vířivce pohodlně vystřídat. Vy kvůli tomu nebudete muset zbytečně investovat do drahého velkého modelu, který má také odpovídající vysoké náklady na provoz i údržbu.

Kolik času budete mít na údržbu vířivky?

Jen málokdo si před koupí vířivky dostatečně promýšlí to, jak bude muset o vířivku pečovat. Ale důsledná a pravidelná péče o vodu ve vířivce je velmi důležitá pro správné fungování i životnost vířivky. V tomto případě platí, že čím kvalitnější vířivka, tím méně náročná její údržba bude. Výkonná filtrace a promyšlené systémy úpravy vody vám ušetří spoustu času, energie a také peněz za chemické přípravky.

U levných vířivek musíte skoro denně měřit hodnoty vody a podle potřeby je upravovat. Jinak riskujete, že se voda zakalí či jinak znečistí a v takovém případě budete muset vířivku vypustit a napustit novou vodou. A to vás velmi rychle omrzí, nemluvě o nákladech na spotřebu vody.

Vyhněte se neznámým značkám

U mnoho typů produktů platí, že známé značky vyrábějí kvalitnější věci než ty neznámé. U vířivek to platí několikanásobně. Opravdu kvalitní výrobce, který funguje na trhu již řadu let či ještě lépe desítek let, za sebou má dlouhou dobu intenzivního výzkumu a vývoje. Ví, jak vířivky fungují, zajímá se o nejnovější technologie a své výrobky neustále vyvíjí. Kvalitu výrobce dokazuje nejen jeho historie, ale také certifikáty, kterými může dokázat kvalitu svých výrobků.

Pořiďte si značkovou vířivku a můžete si být jistí, že vás nezklame. Jestli se nedokážete rozhodnout, jaká značka vířivek je nejlepší, věnujte trochu času výzkumu a čtěte si recenze zákazníků. Ideálně z celého světa, abyste měli správný rozhled. Kvalitní výrobce bude mít většinu recenzí kladných, protože jeho výrobky patří k těm nejlepším ve svém oboru.

jakou-jacuzzi

Cena nesmí být to nejdůležitější

Většina z nás se při nákupu řídí především cenou. U vířivek je tento pohled pochopitelný, protože se jedná o poměrně drahá zařízení. Ovšem hledět na cenu může být velmi nebezpečné. Snadno se necháme zlákat výraznými slevami a zapomeneme, na co si máme dát při výběru pozor. Cena jde u vířivek často na úkor kvality a méně kvalitní vířivky vyžadují více péče – a vydrží kratší dobu.

Opravdu kvalitní vířivka není levná, ale budete ji používat desítky let a její údržbě budete věnovat jen minimum času, energie i peněz. Kvalitnější vířivky mají také nižší provozní náklady a vzhledem ke své dlouhé životnosti vás ve výsledku budou stát méně peněz než ty původně levnější. Řada renomovaných výrobců nabízí i ekonomické varianty svých výrobků. Ty nemají tak bohatou výbavu, ale jsou stejně kvalitní jako nejdražší modely.

Zajímejte se o záruky

U vybraného výrobce se nezapomeňte také informovat na záruky, které na vířivku nabízí. Záruk je většinou více, protože různé součástky mívají různě dlouhé záruky. Čím detailnější popis vám prodejce dá, tím jistější si můžete být, že rozumí tomu, co prodává. A délka záruky vám také mnoho napoví o kvalitě nabízeného produktu.

Ti nejlepší výrobci na své produkty poskytují celoživotní záruky, protože si za kvalitou svých výrobků stojí. Renomované značky mají navíc širokou mezinárodní síť prodejců, kteří vám kdykoliv zajistí jakýkoliv náhradní díl. A to dokonce i po letech, kdy už se váš model přestal vyrábět.

Vířivku si před koupí vyzkoušejte

Že zkoušení vířivky právě ten prodejce, kterého jste si vyhlídli, nenabízí? Pak najděte jiného. Toto doporučení patří k těm nejdůležitějším, i když se jím zákazníci často neřídí. Ale žádná vířivka není stejná jako jiná. A i nepatrné odlišnosti mohou mít výrazný vliv na to, jak se budete ve vířivce cítit.

Všechny ty technické parametry vám budou jedno, pokud vám bude vířivka nepohodlná. Bude vám jedno, že má vířivka skvělé filtry, úžasné trysky a nádherný design, když se do ní budete vracet neradi a čas v ní strávený pro vás bude nepříjemný.

Najděte si tedy takového prodejce, který umožňuje modely vířivek vyzkoušet, a to v plném provozu. Nestyďte se a jděte na vlastní kůži zjistit, jak vám vybraná vířivka padne. Jen tak budete mít zaručeno, že až si ji pořídíte, budete ji používat rádi a dlouho, a že své investice nebudete nikdy litovat.