Ptáte se, jak vybrat držák na mobil? Je to poměrně snadné. Ve většině případů je nutné hlídat si pouze rozměry telefonu, a také si uvědomit, co od držáku očekáváte a kam chcete mobilní telefon, potažmo držák, umístit.

Držák na mobil do auta

Držák na mobil nejčastěji využijete v autě. S jeho pomocí se zvyšuje bezpečnost jízdy, neboť na mobil neustále vidíte. Je tak skvělým pomocníkem při využití handsfree nebo GPS. Existuje několik typů držáků, které můžete použít.

Do ventilační mřížky

Jedná se o snadné a bezpečné uchycení, neboť nebrání řidiči při výhledu z vozidla. Některé typy nabízí i možnost natočení či sklopení.

Uchycení telefonu je řešeno pomocí roztahovacích ramen, které se díky pružině po uchycení telefonu secvaknou a pevně telefon drží. Jinou možností uchycení jsou roztahovací packy nebo magnet.

Na sklo

Další možností, kam v autě umístit držák s telefonem, je sklo. Zde je však potřeba mít na paměti, zda nebudete váš výhled z vozidla příliš omezen – je třeba zvolit takové umístění, aby nebyla ohrožena bezpečnost jízdy. Některé typy držáků na sklo jsou vybaveny i krátkým ramenem. Telefon si tak můžete nastavit do optimální polohy.

Uchycení telefonu je opět ve většině případů řešeno roztahovacími packami. Při výběru je třeba dát si pozor na velikost telefonu (především na jeho šířku), aby v případě roztahovacích pacek byl prostor mezi nimi pro telefon dostatečný.

Nabíjecí držáky

Moderní doba si žádá moderní řešení. Proto se na trhu objevují i držáky na mobil do auta, které umožňují bezdrátové nabíjení mobilu (pokud tuto funkci telefon podporuje).

Stačí mít jen držák připojen pomocí kabelu v USB nebo zapalování. Po vložení se telefon začne automaticky nabíjet.

Držáky na kolo, motorku, i třeba koloběžku

Držák na mobilní telefon na kolo je skvělým doplňkem pro jízdu na kole či motorce. Telefon můžete mít neustále pod kontrolou a sledovat například spuštěnou aplikaci pro jízdu na kole, poslouchat oblíbenou hudbu, nebo používat GPS. Umístění na řídítkách je bezpečné a pohodlné.

drzak-na-kolo-na-telefon-na-riditka

Pro použití na motorce doporučujeme především kovové držáky.

Opět platí to samé, co u předchozích držáků. Je třeba si pohlídat hlavně dostatečnou šířku pacek v závislosti na šířce telefonu. Některé typy držáků nabízí pro větší bezpečnost ještě gumu, s jejíž pomocí zajistíte větší stabilitu na držáku. Ničím neobvyklým nejsou už ani držáky s powerbankou.

Držáky na mobil na stůl i zeď

Mobilní telefon je dnes možné uchytit téměř kamkoliv. Oblíbenými se stávají držáky na stůl s ramenem. Rameno umožní nastavit telefon do pohodlné polohy pro psaní či sledování videí. Téměř samozřejmostí jsou již nejrůznější stojánky, které jsou v 99 % univerzální a slouží pro efektivní a elegantní odložení telefonu.

V poslední době se také oblíbenějšími stávají držáky na stěnu. Do těchto držáků je možné pak telefon (případně dle velikosti také tablet) vložit a sledovat videa nebo se při vaření držet receptu bez použití rukou.

Na co si tedy dát pozor?

S nadsázkou se dá říci, že držáky na mobilní telefony jsou zcela univerzální. Jediným omezením je maximální roztažitelnost pacek u některých typů. Pozor si tedy dejte jen na šířku svého telefonu, a to včetně obalu, pokud jej používáte. Vzhledem k nízké hmotnosti mobilních telefonů není nutné řešit nosnost držáků.

Držáků není nikdy dost. Už jste si vybrali ten správný držák pro vaši televizi?