Chcete si koupit prsten jen tak, udělat si radost? Nebo chystáte zásnuby či sňatek? Přemýšlíte, jaký zvolit prsten, aby odpovídal vašemu vkusu? Jaký zvolit materiál prstenu? Máme pro vás průvodce jednotlivými materiály s jejich výhodami a nevýhodami.

Zlatý prsten i jak ho neznáte

Zlato nerovná se nutně jen zlato žluté. Jsou tu ještě další dva typy. Na všechny se podíváme zblízka.

Žluté zlato

Prsten ze žlutého zlata má dlouhou životnost, protože zlato neoxiduje. Nicméně zlato není tvrdý kov, a tak se může stát, když ho nebudete opatrovat a budete ho nosit neustále při každé činnosti, že se prsten ze žlutého zlata brzo poškrábe.

zlaty-prsten-brilianty
PRSTEN ZE ŽLUTÉHO ZLATA
Prsten Gold

Bílé zlato

Prsten z bílého zlata je skvělou volbou pro každého, kdo chce zlatý prsten, ale zároveň mu nesedí klasické žluté zlato. Svým vzhledem spíše připomíná stříbro. Prsteny jsou však elegantní a vypadají dobře na ženách i mužích. Je potřeba je jednou za čas nechat rhodiovat. Jedná se o proces odstranění žlutých skvrn, které se po nějaké době mohou objevit.

Prsten z bílého zlata s
Prsten bílé zlato
Prsten TOUS Color Kings

Růžové zlato

Ne tolik tradičním, ale rozhodně originálním, jsou prsteny z růžového zlata. První vlna obliby prstenů z růžového zlata byla už ve viktoriánské éře Anglie v 19. století. Není se čemu divit, prsteny jsou opravdu elegantní a působí romantickým dojmem. Tak jako prsteny ze zlata žlutého a bílého jsou i ty ze zlata růžového hypoalergenní a snadno se upravuje jejich velikost. Co se materiálu týče, nejedná se čistě o zlato jako takové, ale je to slitina zlata s příměsí mědi, která materiálu právě dodává svoji typickou barvu.

prsten růžové zlato
DIAMANTOVÝ ZÁSNUBNÍ PRSTEN V RŮŽOVÉM ZLATĚ
Prsten-ruzove-zlato

Toužíte-li po kvalitních špercích a skvělé zákaznické podpoře, můžeme doporučit e-shop Brilianty.cz. Krásné snubní prsteny pak seženete na DfPrsteny.cz.

Stříbro

Upřednostňujete levnější variantu? Pak tu jsou prsteny ze stříbra. Cenu určitě můžeme považovat za jejich výhodu, avšak musíme počítat s tím, že se prsten snadněji opotřebuje. 

STŘÍBRNÝ PRSTEN S CITRÍNEM
stribrny-prsten-s-diamanty-zasnubni-snubni
Prsten-ruzove-zlato

Chirurgická ocel

Prsteny z chirurgické oceli toho zvládnou hodně. Tyto prsteny můžete nosit neustále a nemusíte se bát, že by se poničily nebo ztratili na svém lesku. Jejich výhodou je i to, že jsou hypoalergenní. Chirurgická ocel má tmavší barvu, skvěle se proto kombinuje se světlými kamínky. Navíc prsteny z chirurgické ocely patří k té nejlevnější variantě, kterou můžete zvolit.

Mini Color - Prsten Tous ze st?íbra z motivem medvídk?
Prsten-chirurgicka-ocel

Titan

Titan je ze všech uvedených kovů nejlehčí. Proto jsou titanové prsteny ideální pro ty, kteří je obvykle nenosí nebo jim klasický prsten na ruce vadí. Je také hypoalergenní. Zároveň se řadí mezi odolnější materiály. Jen tak se neponičí, a proto se ho nemusíte bát nosit neustále, třeba i při sportování. Titan má, stejně jako chirurgická ocel, tmavší barvu, proto se i k titanovým prstenům hodí světlé drahokamy, jako jsou třeba diamanty, nebo perly.

prsten-snubni-chirurgicka-ocel
prsten-chirurgicka-ocel-snubni-zasnubni
Prsten-titan-snubni-zasnubni

Kromě obchodu Klenota.cz, prsteny a jiné šperky také nakoupíte na Brunoshop.cz, Sperky.cz anebo Sperky4U.eu

Chcete se inspirovat? Podívejte se na přehled zásnubních a snubních prstenů na svatebním webu.