Většina z nás musela na léto změnit plány, protože plánovanou dovolenou nám překazila koronavirová situace. Nicméně se zdá, že situace se lepší a turistické destinace nechtějí přijít o své zisky. A stejně tak cestovní kanceláře. Ty se předhánějí s výhodnějšími nabídkami, aby letos vydělaly alespoň nějaké peníze. A některé nabízejí opravdu fér a zajímavé akce. Už jste přemýšleli, jaká bude vaše dovolená 2020? Přinášíme zajímavé informace, u koho, a jak za letošní dovolenou ušetřit. 

Akce 125

S touto akcí přichází kancelář Alexandria. Chcete jet na dovolenou, vyberete ji třeba na srpen, zaplatíte 20 000 Kč. Ale aktuální situace se zhorší a vy se rozhodnete, že raději nikam nepojedete. Nevadí, stačí kanceláři napsat e-mail, že dovolenou rušíte, a oni vám vystaví voucher pro rok 2021 s hodnotou o 25% vyšší, než je původní částka. S dovolenou za 20 000 Kč byste si tak mohli další rok pořídit dovolenou za 25 000 Kč. Celkem tedy 125 % – odsud název Akce 125. To se mi zdá jako fér nabídka, vzhledem k tomu, že nevíme, jestli se opatření kvůli Covid-19 ještě nezmění.

Zaplaťte jen 1 000 Kč

Další nabídka, která nám přijde adekvátní k dané situaci, poskytuje cestovní kancelář České kormidlo. I tady berou ohled na aktuální stav a svým klientům nabízejí zaplatit nyní pouze 1 000 Kč zálohu za dovolenou. Zbytek ceny se doplácí až několik dní před dovolenou.

Dovolená 2020 = Slevy

Cestovní kanceláře se nyní orientují hlavně na dovolené v Chorvatsku a dovolené a prodloužené víkendy v Česku. Vzhledem k tomu, že mnoho ostatních destinací může být problematických, firmy se předhánějí ve slevách pro ty bezpečné. To je pro nás velice výhodné. Kdo by nerad ušetřil, když doba je nejistá? Pojďme se podívat na ty nejzajímavější slevy.

České kormidlo

Nabízí dvě zajímavé akce – jedna se týká zájezdů do Chorvatska na léto 2020. Nabízí slevy až 25 %, nejvíce dovolených je se slevou 13 %. Navíc mají další akci, při které můžete uplatnit poukaz s kódem: „2020“, díky němuž se vám poníží částka za vybranou dovolenou nebo pobyt. Platí na vše, na různé dovolené v různé výši. Co jsme ale viděli, slevy se pohybují až kolem 30 %.

Alexandria

I Alexandria nabízí několik slev pod štítkem dovolená 2020. Při platbě online můžete získat až 500 Kč slevu na osobu (dle výše ceny dovolené). U zájezdu s logem e-sleva můžete získat další slevu za to, že se přihlásíte k odběru novinek. Odběr novinek můžete kdykoli odhlásit – to je vaše zákonné právo. Navíc kancelář nabízí akce na některé pobyty a all inclusive stravu pro až 2 děti do 14 let zdarma.

Dovolená v tuzemsku

Jestli už nyní víte, že si chcete užít dovolenou 2020 u nás, někde pěkně v přírodě, třeba s celou rodinou nebo i přáteli, jako skvělé řešení by mohla být rezervace chaty nebo chalupy. Pro letošek je to skvělá alternativa, kterou využívá mnoho Čechů. Pokud to bude i vaše volba, doporučujeme web Chata.cz, který sdružuje nabídky ubytování v tomto typu zařízení. 

Zážitková dovolená

Rozhodli jste se, že letos raději strávíte dovolenou v Česku, ale rádi byste, aby to byl i pořádný zážitek? Pak vám ještě doporučíme Zážitky.cz, kde můžete vybírat krásná místa v tuzemsku a dopřát si tak zážitkové pobyty. Varianta je také zůstat doma, nikam nejezdit a užít si zážitky na doma.

Ať už letos zvolíte jakoukoli variantu, celý tým Jaktovybrat.cz vám přeje pohodovou a bezstarostnou dovolenou. A když si budete chtít na dovolené pořídit pěkná videa, koukněte, jaký fotoaparát vám to usnadní.